שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הכנסת בפגרה: בהלול המתפטר וטיבייב הנכנס יקבלו משכורת ותנאים מלאים

בהלול יתפטר רק בעוד 3 חודשים, ורוברט טיבייב יכנס לתפקידו מחרתיים במקום הרצוג. לנוכח ההערכות להקדמת הבחירות: עיקר הכהונה של טיבייב יהיה בפגרה, ואילו מחליפו של בהלול, משה מזרחי, צפוי לכהן רק כמה שבועות

צבי זרחיה 09:5629.07.18

חילופי גברא בכנסת במהלך פגרת הקיץ, לא יפגעו מהתנאים לח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) שיתפטר מהכנסת רק בעוד 3 חודשים, ושל ח"כ החדש רוברט טיבייב (המחנה הציוני) שיכנס לתפקידו מחרתיים (ג').  זאת למרות שבמערכת הפוליטית מעריכים שהכנסת תתפזר במהלך נובמבר 2018.

 

מדובר במשכורת החודשית 42,556 שקל, קבלת רכב חכור, לשכה פרלמנטרית , 3 יועצים ועוד.

 

אם פיזור הכנסת אכן יהיה בנובמבר, אזי עיקר כהונתו של טיבייב תהיה בתקופת הפגרה, ואילו הח"כ לשעבר משה מזרחי (המחנה הציוני) שיכנס לתפקיד במקום בהלול רק ב-15 באוקטובר, צפוי לכהן רק כמה שבועות.

 

 

ח"כ זוהיר בהלול. יעזוב בעוד 3 חודשים ח"כ זוהיר בהלול. יעזוב בעוד 3 חודשים צילום: אוהד צויגנברג

 

טיבייב יכנס לכנסת במקומו של יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני) שיתפטר היום (א') מהכנסת. כהונתו של טיבייב כח"כ תיכנס באופן אוטומטי כבר ביום שלישי בבוקר גם אם לא יושבע, כי אין מצב שבו הכנסת מונה פחות מ-120 חברי כנסת. עם זאת, טיבייב יושבע לתפקידו בכינוס הראשון של מליאת הכנסת בפגרה שיערך ככל הנראה במחצית הראשונה של אוגוסט 2018.

 

רוברט טיבייב. יכנס במקום הרצוג רוברט טיבייב. יכנס במקום הרצוג צילום: עטא עוויסאת

 

בתשובה לשאלת "כלכליסט" מסר טיבייב כי בתקופת הפגרה בכוונתו לגבש תוכנית סיוע לעולי מדינות חבר העמים לשעבר, כמו הגדלת הפנסיות, מתן דיור ציבורי, טיפול בהוצאות ילדים מהבתים, מינויים ועוד.

 

טיבייב שמבקש להיות חבר בוועדת העלייה והקליטה ובוועדת הכלכלה, מתכוון להקים תנועה א-פוליטית בשיתוף עם ארגונים ציבוריים כדי שתציע פתרונות לעולים מרוסיה. הוא יציע למשפחתה של ח"כ המנוחה מרינה סולודקין שפעלה רבות בעניין, שהתנועה תיקרא על שמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x