$
בארץ

אין גבול לציניות: דוכן של משרד החוץ במצעד הגאווה בברלין

למרות התנגדותו של רה"מ להפסיק את האפליה נגד הומואים בחוק הפונדקאות, הקים משרד החוץ היום דוכן המחלק דגלי גאווה המשולבים עם דגלי ישראל במצעד הגאווה בברלין

עמרי מילמן 20:2728.07.18

למרות החלטתו של שר החוץ (וראש הממשלה) בנימין נתניהו להתנגד לתיקון חוק הפונדקאות כך שיפסיק את האפליה כנגד הומואים, ולמרות שבפועל הממשלה בעשור האחרון לא קידמה בשום צורה חקיקה לשוויון זכויות לקהילה הגאה, משרד החוץ הקים היום, דרך השגרירות הישראלית בגרמניה - בשיתוף עם משרד התיירות - דוכן ישראלי המחלק דגלי גאווה המשולבים עם דגלי ישראל במצעד הגאווה שבברלין באיזור האירוע המרכזי ליד שער ברנדנבורג.

 

 

רק בשבוע שעבר התקיימה מחאה של עשרות אלפי מפגינים (100 אלף לפי המארגנים) כנגד האפליה של הקהילה הגאה על ידי הממשלה והאלימות המופנת כלפי טרנסג'נדרים שבקושי מקבלים תמיכה מהמדינה.

 

הדוכן של משרד החוץ במצעד הגאווה בברלין הדוכן של משרד החוץ במצעד הגאווה בברלין

 

 

במשרד החוץ מציינים כי הדוכן הישראלי מוקם על ידי השגרירות בכל שנה בשנים האחרונות, אולם בהקשר זה ראוי לציין כי הממשלה לאורך השנים האחרונות באופן עקבי טרפדה הצעות חוק העוסקות בקהילה הגאה לאור סירב נחרץ של המפלגות החרדיות וכן של חברי כנסת ממפלגת הבית היהודי.

 

ביום רביעי הוציאו 14 ארגוני הקהילה הגאה מסמך משותף המפרט את דרישות הקהילה מהממשלה לאור המסרים שהעבירו. נתניהו הודיע ביום ראשון לארגונים כי ייפגש איתם במטרה לקדם את דרישותיהם.

 

בין היתר, דרשו הארגונים מניעת פשיעה ואלימות כלפי הקהילה הגאה (דרך תיקוני חקיקה ואיסור על טיפולי המרה בקטינים), הכרה במשפחות גאות דרך תיקון חוק הפונדקאות, רישום הורות של זוגות להט"ב ומתן אפשרות אימוץ בארץ ומחו"ל, התאמת שירותי הרווחה לאוכלוסיית הלהט"ב, שוויון בבריאות דרך הרחבת השירותים המיועדים לקהילה, חינוך לסובלנות וקבלת הקהילה הגאה והקצאת משאבים לפעילות ארגוני הקהילה ולאוכלוסיות מוחלשות.

 

אוהד חיזקי מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב: "אין גבול לצביעות. יד אחת של הממשלה שוללת מהקהילה הלהט"בית זכויות בסיסיות למשפחה והורות והיד השנייה משווקת את המדינה לתיירות להט"בית מהעולם. במקום לפעול כדי לייצר שוויון זכויות ללהט"בים אזרחי ישראל, מחזרים אחרי חברות וחברי הקהילה בעולם. הגיע הזמן ליישם בעברית את מה שהמדינה מספרת יפה באנגלית ובגרמנית ובצרפתית - מדינה שמזמינה להט"בים לא רק כאורחות ואורחים אלא בראש ובראשונה כאזרחים שווי זכויות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x