$
בארץ

בנו של הממונה על השכר לשעבר נהרג בתאונת דרכים

אילון שלו-אמסלם מתל אביב, בנו של קובי אמסלם, הוא הנער שנדרס למוות בזמן שעמד על אי תנועה עם חברו. הוריו ושתי אחיותיו שבו הבוקר מתאילנד. הנהג חשוד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים

ynet 14:0928.07.18

הותר לפרסום כי הנער שנהרג שלשום (ה') בתאונת הדרכים בתל אביב הוא אילון שלו-אמסלם, בן 13 וחצי מתל אביב. אמסלם נדרס למוות כשעמד עם חברו על אי תנועה בצומת הרחובות ש"י עגנון ואבן גבירול בעיר - ונפגע מרכב שאיבד שליטה.

 

 

אילון שלו-אמסלם אילון שלו-אמסלם צילום: באדיבות המשפחה

 

הוריו של אילון, שעמד לעלות לכיתה ח', שהו בחופשה משפחתית בתאילנד שאליה ביקש שלא להצטרף והתבשרו במהלכה על מותו הטרגי של בנם הבכור. אביו, קובי אמסלם שהיה עד לאחרונה הממונה על השכר במשרד האוצר, נחת בשעות הבוקר בישראל יחד עם אשתו דיקלה ושתי בנותיהם. הלוויתו של אילון צפויה להיערך מחר.

 

מהחקירה עולה כי נהג הרכב הפוגע, אלי בר זכאי מירושלים, הגיע למקום מכיוון רחוב ש"י עגנון, המשיך ישר במקום לפנות שמאלה - ופגע באילון ובחברו שנפצע באורח בינוני. בית משפט השלום בתל אביב הורה אתמול לשחרר את הנהג למעצר בית, אך הוא נותר במעצר לאחר שהמשטרה הודיעה כי תערער למחוזי.

 

 

קובי אמסלם קובי אמסלם צילום: תומי הרפז

 

המשטרה מייחסת לו הריגה, נהיגה בשכרות, סירוב לבדיקה וחבלה של ממש. נציג המשטרה טען בדיון כי על פי החשד הנהג היה נתון להשפעת אלכוהול וסמים ואף סירב לבדיקת שכרות. עוד אמר כי "מדובר בתאונה שתוצאותיה חמורות וקטלניות ונלוות לה נהיגה בשכרות. כשמתרחשת תאונת דרכים החוק קובע כי אדם שמסרב לבדיקה, נקודת ההנחה היא שהוא שיכור".

 

עורך דינו של הנהג, איילון אורון, טען כי בית המשפט צריך לשחררו למעצר בית משום שאין ראיה למסוכנות או לשיבוש. "המעצר אינו אמצעי ענישה. יש תאונה ויש תוצאה טרגית. יש חשדות והכול ידוע".

 

אורון הוסיף כי: "התאונה נגרמה עקב צינור מים שהתפוצץ. הנהג הגיע לנקודה שבה היה סיבוב חד בכביש. כל אלו גרמו לאיבוד השליטה. האסון הזה יכול היה לקרות לכל אחד. זה לא קרה באשמתו. מרשי סירב לבדיקה בגלל המצב שהיה שרוי בו".

 

השופט בקר שמאי החליט לשחרר את בר זכאי למעצר בית. "לא עוצרים אדם ללא סיבה. לו היה החשוד מבצע תאונה כשהיה בפסילה, זה היה מלמד שלא ניתן לסמוך עליו. עברו הפלילי התעבורתי אינו משמעותי. משפחתו נורמטיבית והיא לא תתן לו לצאת מהבית ולכן הוא לא מהווה סיכון", קבע השופט.

 

 

 

השופט הוסיף כי "כל חטאם של הנערים הסתכם בכך שעמדו על אי תנועה. המשטרה חושדת כי הוא נהג בשכרות ותחת השפעת סמים ואם כך יתברר, הרי שבבוא היום יבוא בית המשפט חשבון עם החשוד על הקלות הבלתי נסבלת שבה נטל חיים ואולי הרס חיים של אחר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x