$
בארץ

רעידת אדמה בעוצמה של 4.2 הורגשה בכנרת ובסביבה

רעש אדמה הורגש בשעה 11:52. לפי דיווחי הגולשים הוא הורגש בכנרת, בטבריה ואף בצפון נצרת. תושב טבריה: "הרגשנו טוב את הזעזוע על השולחן כאשר כוס הקפה זזה"

ynet 13:0227.07.18
רעידת אדמה בעוצמה של 4.2 בסולם ריכטר הורגשה באזור הכנרת, כך נמסר בצהריים (ו') מהמכון הגיאופיסי. הרעש הורגש בסביבות השעה 11:52 ולפי הגולשים הרעידה הורגשה בכנרת, בטבריה ואף בצפון נצרת.

 

בני שוען, בן 64 מטבריה, ישב במרפסת ביתו וצפה לכנרת. הוא סיפר: "הרגשנו טוב את הזעזוע על השולחן כאשר כוס הקפה של הבוקר זזה". עוד אמר: "התרגלנו כבר למצב מן הסתם". 

 

 

 

 

ניצה כספי, תושבת כפר תבור, סיפרה: "הרגשתי את הרעידה בבית, המיטה פשוט קפצה. יש לי מכשיר התראה ובתקופה האחרונה הוא עבד ללא הפסקה, הוא משמיע סוג של צפצוף ברגע שיש רעידה, זאת הפעם השלישית שאני מרגישה באמת את הרעידה". 

 

רעידת אדמה אירעה בתחילת השבוע באזור הכנרת. מהמכון הגיאופיזי נמסר כי עוצמת הרעש הייתה 3.4 דרגות בסולם ריכטר. ברכה ששונוב שגרה בטבריה סיפרה ל-ynet: "ישבתי בממ"ד והרגשתי שהאדמה זזה. שאר השכנים גם הרגישו, שמעתי ששכנים מדברים על זה שזזו המנורות. כולם כבר נכנסו לתוך הבתים, אנשים פוחדים לצאת למרפסות". ערן מעין זיתים היה בשדה חקלאי בזמן הרעש: "האדמה זזה". 

 

מתחילת חודש יולי היו כמה רעידות אדמה באזור הכינרת והצפון, וחלקן הורגשו גם באזור המרכז. ב-4 ביולי הייתה רעידת אדמה בעוצמה של 4.1 דרגות בסולם ריכטר שהמוקד שלה היה בצפון הכינרת. אחריה הורגשו כמה רעידות משנה. תושבת טבריה סיפרה אז: "כל השכונה פה על הרגליים". גם בפתח תקווה הרגישו את הרעידה: "המיטה זזה והציפורים בכלובים התעופפו בצרחות", סיפרה שלי, תושבת העיר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x