שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נשבר שיא הביקוש לחשמל של כל הזמנים

הביקוש לחשמל עמד היום בשעה 14:50 על 12,921 מגוואט. השיא הקודם נרשם בספטמבר 2015 כשעמד על 12,905 מגוואט; חברת החשמל: בחברת החשמל: "נערכנו לקראת הביקושים הגבוהים"

עמרי מילמן 16:1625.07.18

חברת החשמל הודיעה כי היום (ד') נשבר שיא של כל הזמנים בביקוש לחשמל שעמד בשעה 14:50 על 12,921 מגוואט. השיא הקודם נרשם בספטמבר 2015 כשעמד על 12,905 מגוואט.

 

בחברת החשמל ציינו כי הם נערכו לקראת הביקושים הגבוהים באמצעות שיפוצים בתחנות הכח, אולם למרות זאת ביקשו מהציבור "להשתמש בחשמל בתבונה, להתייעל ולחסוך". כך למשל המליצו לכוון את המזגן ל-25 מעלות, שכן כל מעלה נמוכה מהווה תוספת של 5% בצריכת החשמל, לנקות את המסננים במזגנים ולהשתמש בנורות חסכוניות.

 

אי אפשר בלי מזגן אי אפשר בלי מזגן צילום: יאיר שגיא

 

עוד ציינו בחברת החשמל כי חטיבת הלקוחות בחברה נערכה וביצעה עבודות תחזוקה ברשתות החשמל תוך ביצוע פעולות תחזוקה בהן: סריקות לאורך רשתות החשמל לגילוי תקלות העלולות לגרום נזק לרשתות החשמל בימי הקיץ , ניקוי פרוזדורים מתחת לקווי מתח למניעת שריפות, נשטפו מבדדים על עמודי החשמל על מנת להסיר לכלוך שהצטבר עליהם, בוצעו בדיקות וביקורות מקיפות בתחנות הטרנספורמציה ובנוסף, טופלו נקודות תורפה רגישות ברשת החשמל העלולות לגרום להפרעות באספקת החשמל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x