$
בארץ

רכבת ישראל לאזרחים: תנו לנו פריטים היסטוריים ובואו לעבוד אצלנו - בחינם

הרכבת מקימה בימים אלה את "מעגל ידידי מורשת רכבת ישראל", שיורכב ממתנדבים ותורמים. המתנדבים יסייעו בהפעלת מוזיאון הרכבת וחנות המזכרות ויתחייבו למספר משמרות קבועות

תומר הדר 11:1825.07.18

"חובבי רכבת? בואו להתנדב במוזיאון הרכבת ולהיות חלק בחיבור המורשת הרכבתית לציבור בישראל; יש ברשותכם פריט היסטורי הקשור לרכבות? נשמח לאמצו בארכיון המורשת ולשמר את ההיסטוריה של הרכבת בישראל גם לדורות הבאים". כך מודיעה רכבת ישראל בהודעה רשמית.

לפי רכבת ישראל, מקימה הרכבת בימים אלה את "מעגל ידידי מורשת רכבת ישראל" המורכב מ"מתנדבים ותורמים", לשון הודעת הרכבת. תפקידם של המתנדבים יהיה לקחת חלק בהפעלת מוזיאון הרכבת וחנות המזכרות, בה אגב ימכרו מזכרות בתשלום. המתנדבים, כך רכבת ישראל, "ישמשו כמדריכים, משגיחים ומוכרים, ויעברו הכשרה והדרכה מתאימה על-ידי צוות המוזיאון. המתנדבים יאיישו משמרות של כ-4 שעות כל אחת, יתחייבו למספר משמרות קבועות, יירשמו כמתנדבים של רכבת ישראל ויהיו זכאים לזכויות המגיעות על-פי חוק למתנדבים". בנוסף, כך מדגישה הרכבת, הם יוכלו לנסוע ללא תשלום ממקום מגוריהם לתחנת חיפה מרכז השמונה, ממנה ניתן להגיע למוזיאון הרכבת.

 

קרונות חשמליים חדשים של רכבת ישראל קרונות חשמליים חדשים של רכבת ישראל צילום: רכבת ישראל

 

לצד רוח ההתנדבות שרכבת ישראל צופה מידידיה להפגין, מבקשת רכבת ישראל מהציבור גם לתרום פריטים היסטוריים. הרכבת מציעה לתורמים סריקה דיגיטלית. כלומר הפריט ההיסטורי יישמר במוזיאון רכבת ישראל. התורם יקבל סריקה ממוחשבת של הפריט ההיסטורי. תורמי הרכבת יוכרו כ"ידידי מורשת", ותוענק להם תעודה ייחודית, אשר תודפס על גבי כרטיס רב קו בעיצוב מיוחד, המציג את עברה המפואר של הרכבת בארץ ישראל, לצד ההווה המתקדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x