$
בארץ

מכה לנתניהו: ועדת אפרתי פסלה את מועמדותה של עפרה ברכה לנציבת שירות המדינה

המינוי של ברכה, מנהלת אגף במשרד הפנים ואמה של אחת ממזכירותיו של ראש הממשלה, זכה לביקורת רבה. כעת החליטה הוועדה בראשות חנן אפרתי שדנה במינוי לפסול אותו. בעקבות ההחלטה - אודי פרוור, המשמש כממלא מקום נציב שירות המדינה זה יותר משנה, הופך למועמד המוביל לתפקיד למרות שהגיע לגיל פרישה

אדריאן פילוט 18:2623.07.18

הוועדה לבחינת המועמדים לתפקיד נציב שירות המדינה, בראשות השופט בדימוס חנן אפרתי פסלה את מינויה של מועמדת ראש הממשלה - עפרה ברכה. לפיכך, אודי פראוור, המכהן בתפקיד זה יותר משנה כממלא מקום אחרי שבחודש מאי בשנה שעברה סיים משה דיין את תפקידו, ימשיך לכהן בתפקיד והופך למועמד המוביל לתפקיד, למרות שהוא הגיע לגיל פרישה.

 

לצד אפרתי, חברים בוועדה גם פרופ' מינה טייכר ופרופ' דב גולדברגר - זאת לאחר שבג''ץ המליץ על פסילתה של הוועדה הקודמת לבחינת מועמדים לתפקיד, שבה היו חברים אריה בר ונגה קינן, על רקע מספר תקלות בהליך מינוי הוועדה. העותר הציבורי ד''ר רפי נץ צנגוט פנה שוב לבג''ץ כדי לעצור את ההליך בטענה שחלק מהפגמים של הוועדה טרם תוקנו.

 

ברכה, המשמשת כמנהלת אגף במשרד הפנים, היא גם אמה של אחת המזכירות הקרובות בלשכתו של נתניהו - שני ברכה, הנחשבת ל"רל"שית" של ראש הממשלה וקרובה גם לרעייתו שרה. גם אחותה של ברכה, רונית לוגסי, מועסקת בלשכתו של נתניהו, בתפקיד רגיש מאוד וקרוב מאוד לראש הממשלה.

 

עפרה ברכה וממלא מקום נציב שירות המדינה אהוד פראוור עפרה ברכה וממלא מקום נציב שירות המדינה אהוד פראוור צילום:לשכת רואי חשבון בישראל, צילום מסך יו טיוב

 

פסילתה של ברכה איננה מפתיעה שכן לפני כשבועיים נחשף ב"כלכליסט" כי הוועדה המקורית, שבה היו חברים קינן ובר, שנפסלה ערב פגישתה האחרונה והמסכמת, התכוונה לפסול את מועמדות ברכה. בעקבות העתירה לבג"ץ שהוגשה בעניין הוחלפו חברי הוועדה בר וקינן הוחלפו, אך אפרתי, יו''ר הוועדה, נשאר בתפקידו והמשיך לנהל אותה.

 

יצוין, כי אחת מחברות הוועדה, הפרופ' למתמטיקה מינה טייכר מאוניברסיטת בר אילן, כיהנה כחברה בעבר בוועדת המינויים לבחירת מנכ''ל משרד הבריאות והתנגדה (בדעת מיעוט) למינויו של משה בר סימן טוב לתפקיד כשטענה שהוא חסר ניסיון ניהולי מספק ונעדר השכלה רפואית מתאימה לתפקיד. מינויה של ברכה נתקל בביקורת ציבורית בדיוק מאותה סיבה - חוסר ניסיונה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x