$
בארץ

הברית בין נתניהו לחרדים תמנע את תיקון חוק הפונדקאות בכנסת הנוכחית

גורמים בקואליציה מודים כי הם לא חזו את עוצמת המחאה הציבורית שפרצה ואת התייצבות המגזר העסקי לצד הקהילה הלהט"בית, אך חרף העובדה הזו שרים בכירים בליכוד לא מתבטאים בעד תיקון חוק הפונדקאות

צבי זרחיה 08:1923.07.18
מוקדם לדעת אם מחאת הקהילה הלהט"בית נגד חוק הפונדקאות ואפלייתה המתמשכת שצוינה אתמול בשביתה תהפוך למחאה ארוכת טווח שתצליח להשפיע על דעת הקהל, אך דבר אחר ברור כבר כעת: בהרכב הקואליציה הנוכחי, הסיכוי שהיא תגרום לח"כים לתקן את חוק הפונדקאות כך שיחול גם על גברים אפסי.

 

גורמים בקואליציה מודים כי הם לא חזו את עוצמת המחאה הציבורית שפרצה ואת התייצבות המגזר העסקי לצד הקהילה הלהט"בית, אך חרף העובדה הזו שרים בכירים בליכוד לא מתבטאים בעד תיקון חוק הפונדקאות. הסיבה: הם לא רוצים לעורר את זעמן של יהדות התורה וש"ס. ראשי המפלגות החרדיות מצידם ירדו למחתרת. הם אמנם מתנגדים לתיקון החוק, אך הם לא רוצים לחמם את האווירה, בעיקר כשגורלו של חוק הגיוס לוט בערפל.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

ב־2014 הגישה שרת הבריאות דאז יעל גרמן מיש עתיד חוק פונדקאות שחל גם על גברים. באותה העת החרדים ישבו באופוזיציה. החוק עבר בקריאה ראשונה, אך הוא לא קודם משום שהבחירות הוקדמו. לאחר הבחירות המפלגות החרדיות שבו לקואליציה, וכיום כוחן הפוליטי גדול וראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין בהמשך השותפות הקואליציונית עימן. משום כך, חרף ההצהרות שמסר טרם הצבעתו נגד תיקון החוק — שלפיהן הוא תומך בתיקונו במושב הבא — הסיכוי לתקן את החוק בכנסת הנוכחית כמעט לא קיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x