שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ברגע האחרון: אל על לא מצאה טייס - והטיסה למומבאי בוטלה

טיסת אל על לעיר הגדולה בהודו בוטלה היום. בעקבות ביטול הטיסה, שלושה אנשי צוות אוויר נתקעו במומבאי. ברקע מתנהל מו"מ בין העובדים להנהלה על הסכם עבודה חדש

אמיתי גזית 15:0118.07.18
טיסת אל על למומבאי, הודו, בוטלה היום (ד') ברגע האחרון, לאחר שאל על לא הצליחה לשבץ טייס לטיסה. הטייס ששובץ במקור הועבר מוקדם יותר לטיסה אחרת, משום שהטייס שלה נאלץ להיעדר מסיבות אישיות. בעקבות ביטול הטיסה, שלושה אנשי צוות אוויר נתקעו במומבאי, שכן אינם יכולים לשוב ארצה עד שיגיע מטוס של החברה. האירוע המביך אירע בתקופה שבה מתקיים משא ומתן בין עובדי החברה להנהלה על הסכם עבודה חדש.

טענות העובדים הן כי חוזה העבודה הנוכחי מעודד חוסר יעילות בפעילות החברה, ופוגע בזכויותיהם. על פי החוזה, אל על יכולה להקפיץ אנשי צוות אוויר לכל טיסה, בכל עת. מידי חודש מפרסמת החברה את לוח הטיסות, כאשר כ-40% מהתקנים בהן לא מאוישים מראש. פעמים רבות רק סמוך למועד הטיסה מוקפץ איש צוות כדי לאייש תפקידים מיותמים. במשא ומתן עם ההנהלה מבקשים העובדים להסדיר זאת, כאשר ברקע יש גם הנחיות חדשות של IATA (ארגון חברות התעופה הבינ"ל) המבקשות להגביל את כמות הטיסות החודשיות של אנשי הצוות.

מטוס אל על (ארכיון) מטוס אל על (ארכיון)

 

מאל על נמסר: "הטיסה בוטלה מסיבות מבצעיות".

 

ועד עובדי החברה מסר בתגובה: "טייסי אל על עושים ככל יכולתם כדי לקיים את לוח הטיסות העמוס של הקיץ וכדי לשרת את ציבור הנוסעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x