שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לא צריך פקס: גופים ציבוריים יחויבו לפרסם דרכי יצירת קשר בדואר אלקטרוני

החוק שעבר היום במליאת הכנסת ללא מתנגדים, קובע כי גופים המעניקים שירות ציבורי יחויבו לפרסם באתר האינטרנט שלהם את פריסתם הגיאוגרפית ודרכי ההתקשרות האלקטרונית עימם

צבי זרחיה 20:2117.07.18
אזרחי המדינה יוכלו לפנות לגופים הציבוריים באמצעות דואר אלקטרוני ולא באמצעות מכשיר פקס. כך עולה מחוק שנחקק היום (ד') בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

החוק הוגש על ידי קבוצת חברי כנסת בראשות ח"כ דוד ביטן ושרן השכל (ליכוד) הוצמד להצעת חוק דומה שהגישה יו"ר ועדת השקיפות ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני). בעד החוק הצביעו 69 ח"כים ולא היו מתנגדים או נמנעים.

 

לפי החוק, גופים ציבוריים המעניקים שירות ציבורי יחויבו לפרסם באתר האינטרנט שלהם עיקרי סוגי השירותים הניתנים בהם, פריסתם הגיאוגרפית ודרכי ההתקשרות עימם (פרסום אמצעי הקשר הדיגיטלי שאפשר לפנות באמצעותו) ודרכי התקשרות עם העובד או היחידה הנותנים שירות לציבור.

 

ח"כ שרן השכל. "באומת הסטארט אפ עדיין מאלצים שימוש בפקס בלבד" ח"כ שרן השכל. "באומת הסטארט אפ עדיין מאלצים שימוש בפקס בלבד" צילום: אלכס קולומויסקי

 

בדברי ההסבר נכתב לחוק נקבע כי "באתרי האינטרנט של גופים ציבוריים רבים לא מופיעים פרטי יצירת קשר של העובדים השונים. דבר זה מקשה על הציבור בבואו לפנות אליהם לצורך קבלת מענה לפניותיו. היעדר הנחיות ברורות בסוגיה זו, מוביל לשוני רב בין גופים הציבוריים השונים באופן הפרסום של הפרטים ומשכך לפערים גדולים בזמינות ביניהם. ישנו צורך להנגיש את היכולת ליצור קשר עם עובדי הציבור בתחום אחריותם ופעילותם".

 

עוד נכתב כי "מוצע כי גופים ציבוריים יהיו חייבים לפרסם בכל אחד מפרסומיהם הרשמיים, לרבות באתרי האינטרנט שלהם, כתובת דואר אלקטרוני עדכנית של עובדי המשרד או מספר טלפון של העובד או מי מטעמו. כך ניתן יהיה להנגיש את השירות הציבורי לאזרח ולהגביר את אמון הציבור בגופים הציבוריים המנויים בחוק זה".

 

ח"כ השכל אמרה כי "החוק הזה הולך לעשות מהפכה. במדינת ישראל, אומת הסטארט אפ עדיין מאלצים שימוש בפקס בלבד. במדינות אחרות לא מאמינים לזה. לאזרחים ותיקים שמתקשים לשלוח מיילים, אתם עדיין תוכלו להשתמש בפקס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x