שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סמכויות כחלון בנוגע להולכת הגז הועברו לשר הכלכלה

זאת בעקבות הסכם ניגוד העניינים של כחלון וחברותו עם איש העסקים קובי מימון, אותו הגדיר שר האוצר כ"יועץ לחברות ישראמקו ואקויטל לפי פרסומים"

עמרי מילמן 20:1917.07.18

הכנסת אישרה השבוע את העברת הסמכויות משר האוצר משה כחלון לשר הכלכלה אלי כהן בענייני הולכת הגז. כהן יקבל סמכויות בנוגע למינוי נציג המדינה בחברת נתג"ז (חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל ) ומתן הוראות לגבי אופן ההצבעה שלו בדיוני האסיפה הכללית של החברה בנושא המקטע הימי של מערכת ההולכה למאגרים קטנים.

 

 

 

ההחלטה התקבלה בעקבות הסכם ניגוד העניינים של כחלון שמונע ממנו לעסוק בסוגיית הגז לאור חברותו עם איש העסקים קובי מימון שהוגדר על ידי כחלון במסמך ניגוד העניינים שלו כ"יועץ לחברות ישראמקו ואקויטל לפי פרסומים", שמחזיקות במניות של מאגר הגז תמר (זאת כאשר שאלת הבעלות שלו על החברות מרחפת באוויר כבר שנים).

 

 

קובי מימון קובי מימון צילום: אוראל כהן

 

בעקבות כך נקבע על ידי משרד המשפטים כי על כחלון "להימנע מלעסוק בנושאים המשפיעים באופן מהותי על האינטרסים של ישראמקו בתחום הגז הטבעי. מכל מקום, יש לחדד ולהבהיר כי בהתאם לכך, עליך להימנע בנושא הגז הטבעי מכל עיסוק בהיבטים שבהם יש השפעה על בעלי החזקה בשדות הגז, אף אם אינו נוגע באופן ישיר לחברת ישראמקו או למאגר תמר".

 

 

 

אותו איסור סייע לכחלון להימנע מעיסוק במתווה הגז השנוי במחלוקת ב-2015. כעת נוסף לו גם ההיבט של מינוי הנציג בחברה הממשלתית נתג"ז שאחראית על הולכת הגז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x