$
בארץ

נתניהו יהיה פטור מתשלום מס על אחזקת המעון בירושלים, הווילה בקיסריה והרכב

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק בעניין שהוגשה על ידי יו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר. בעד החוק הצביעו 50 ח"כים ונגדו 44 ח"כים. המשמעות - נתניהו יחסוך מדי חודש תשלום מס של 8,000 שקלים בחודש כלומר כ-96 אלף שקלים בשנה

צבי זרחיה 12:5517.07.18

רה"מ בנימין נתניהו יקבל פטור ממס על השימוש במעון הרישמי ברחוב בלפור בירושלים, שימוש ברכב השרד הממוגן, וכן קבלת תשלומים מהמדינה עבור הוילה הפרטית בקיסריה. כך החליטה היום (ג') מליאת הכנסת כשאישרה בקריאה שנייה ושלישית חוק בעניין שהוגש על ידי יו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר (ליכוד). בעד החוק הצביעו 50 ח"כים ונגדו 44 ח"כים.

 

נתניה לא נכח בהצבעה.

 

 

 

המשמעות: רה"מ נתניהו יחסוך מדי חודש תשלום מס של 8,000 שקלים בחודש כלומר כ-96 אלף שקלים בשנה. נתניהו יקבל החזר מס בגין התשלומים לחודשים ינואר-יוני 2018 כלומר החזר של כ-48 אלף שקלים. עם פרישתו, יהנה נתניהו מפטור ממס על תקציבים שיקבל לאחזקת הוילה הפרטית בקיסריה למשך 5 שנים מפרישתו. הצעת החוק לא תחול על ראשי ממשלה קודמים.

 

נתניהו על רקע הווילה בקיסריה נתניהו על רקע הווילה בקיסריה צילום: שאול גולן, אלכס קולומויסקי

 

במהלך הדיון, נערך פיליבסטר על ידי הח"כים מיקי לוי (יש עתיד) ומיקי רוזנטל (המחנה הציוני) שהגישו אלפי הסתייגויות. בסופו של דבר, כל ההסתייגויות הוסרו על ידי הקואליציה.

 

ח"כ מיקי לוי אמר, כי "החוק המטורלל שמקדם ראש הממשלה בחסות חבריו בליכוד מביא את ההשחתה הציבורית לגבהים חדשים שלא הכרנו. לא ייתכן שהוצאותיהם הפרטיות של ראשי ממשלה על מעונם הפרטי יהיו פטורים ממס לאחר סיום תפקידם. הם אינם קיסרים ואינם מלכים. הם מבצעים תפקיד ממלכתי לזמן קצוב ובמהלכו מדינת ישראל מממנת להם ובצדק מעון רשמי בירושלים שדואג לכל צרכיהם.

 

"זוהי פשוט הכנסת יד גסה וחצופה לקופה הציבורית ובכוונתי להיאבק בה בכנסת בכל הכלים שעומדים לרשותי. הגשתי מאות הסתייגויות לחוק שייחייבו דיון ארוך מאוד בוועדה ובמליאת הכנסת.

 

צריך להבין שהליכוד מקדם את החוק במחטף מהיר מבלי שיש בחוק נוהל כתוב וברור להפרדה בין הוצאות פרטיות לציבוריות. החוק הזה יאפשר גניבה בחסות החוק של כסף ציבורי שצריך להיות מופנה למקומות אחרים".

 

ח"כ רוזנטל אמר כי "משפחת נתניהו מסרבת להוציא את הארנק. הפעם שלחה את מיקי זוהר לחלוב עוד ועוד מהקופה הציבורית לטובת הוצאותיה הפרטיות. לא יאמן, אפילו כתב האישום נגד הגברת לא עוצר בעדם. נכון היה לפטור את ראש הממשלה ממס על חלק מההטבות המגולמות בשכרו אבל לא יתכן שנעשה זאת מבלי שאנו קובעים אחת ולתמיד הפרדה ברורה בין הוצאותיו הפרטיות לאלו הציבוריות. הצעת החוק שהגשתי ונדחתה על ידי השרים מבקשת להסדיר את הדבר הפשוט הזה, את הרכב והאבטחה ראוי שהמדינה תשלם, את המים בבריכה הפרטית, שיפוץ הוילה ושאר הוצאות חיי הנהנתנות בקיסריה - ממש לא. לא מרקל בגרמניה, לא תרזה מיי בבריטניה ואפילו לא טרמפ בארה"ב מעזים להשתמש בכסף ציבורי להנאות אישיות. ח"כ זוהר ושאר חנפני ראש הממשלה הביאו את הכנסת לשפל מביך, הכל על מנת לספק את תאוותם של הנתניהוז".

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שהכינה את הצעת החוק להצבעה בקריאה השנייה והשלישית אמר כי הועדה המופקדת על תנאיהם של רה"מ והשרים התבקשה לדון בנוהל כיסוי הוצאות רה"מ ולהבחין בין הוצאות ציבוריות ופרטיות. הועדה החליטה שלא לעסוק בכך. גם התברר לנו שנוהל שגובש בעניין לא ישים. "אני לא רוצה שיגדילו את המשכורת של רה"מ ולאחר מכן הוא ישלם מס גבוה. אני חושב שזה דבר לא נכון. לפיכך, החלטנו להשוות את מעמדו למעמדו של הנשיא שיש לו פטור ממס"

 

יו"ר הועדה לביקורת המדינה שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) אמרה כי "החוק הפוטר ממס שרותים וטובות הנאה הניתנים מהאוצר לראש הממשלה הוא עוד חרפה לאוסף החרפות שצוברת קואליציית נתניהו. מעוררת התפעלות הדאגה של הממשלה לאזרח. לאזרח אחד: נתניהו, המקיים אורח חיים ראוותני על חשבון המדינה ועל חשבון בעלי הון. הוא עצמו אגב לא הגיע להצבעה. אין צורך, יש מלחכי פנכה שדואגים לו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x