$
בארץ

רשות המסים תגזור נתח של מעל 100 מיליון שקל מהאקזיט הענק של דאטורמה

הסטארט-אפ הישראלי נמכר אתמול לסיילספורס האמריקאית תמורת 800-900 מיליון דולר; שני המייסדים, אפי כהן ורן שריג, המחזיקים יחד ב-15% מהחברה, ישלמו מס בשיעור של 25%

עמרי מילמן 12:2017.07.18

רשות המסים תקבל נתח של מעל 100 מיליון שקל מהאקזיט הענק של חברת דאטורמה (Datorama) שנמכרת ביותר בכ-850 מיליון דולר לחברת סיילספורס.

 

 

 

מאחר שהעובדים והמייסדים (אפי כהן ורן שריג) הם ישראלים ומחזיקים יחד רק 15%, שיעור המס שיידרשו לשלם יעמוד על 25% (אדם שמחזיק מעל 10% ממניות החברה מוגדר כבעל מניות מהותי והיה נדרש לשלם 30%) כך שיחד הם יידרשו לשלם כמעט 32 מיליון דולר מס שהם כ-115 מיליון שקל.

 

אפי כהן ורן שריג ממייסדי דאטורמה אפי כהן ורן שריג ממייסדי דאטורמה צילום: עמית שעל

 

לדברי עו"ד איתי ברכה ממשרד ברכה ושות', "לפי הפרסומים מדובר בקרנות השקעה פרטיות. סביר להניח שרובן פטורות ממס מאחר ומרבית המשקיעים בהם הם תושבי חוץ (שלא נדרשים לשלם מס בארץ - ע"מ)".

 

אולם ייתכן וישנם ישראלים משקיעים בקרנות שכאשר יממשו את השקעתם הם יידרשו לשלם גם כן מס מהרווחים הללו. מה שיגדיל את הכנסות המדינה ממסים מהעסקה.

 

אחת השאלות הפתוחות בינתיים היא שאלת האופציות. לדברי ברכה, אם יש אופציות לעובדים בחברה, "על פי רוב החברה הרוכשת רוכשת גם את האופציות ואז גם על המרכיב הזה ישולם מס בישראל ביחס לאופציות של העובדים הישראלים." לדבריו "הסטטיסטיקה מראה שעובדים שמקבלים את האופציות בחברת האם הרוכשת מוכרים אותם בתוך תקופה של 18 חודשים".

 

עו"ד איתי ברכה עו"ד איתי ברכה צילום: רועי פלדה

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x