שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דלק ישראל תפעיל מתקן גז דחוס שיספק אנרגיה למפעלים

מתקן הדחיסה, שבהקמתו יושקעו כ-50 מיליון שקל, ימוקם בפי גלילות באשדוד. בחברה מעריכים שהיקף ההכנסות בשנתיים יסתכם בלמעלה מ-10 מיליון שקל

ליאור גוטמן 16:3415.07.18

דלק ישראל, בשליטת קבוצת דלק, החלה להפעיל בימים האחרונים מתקן גז טבעי דחוס (CNG) עבור מפעלים ולקוחות שונים שדורשים כמויות גז נמוכות יחסית עבור פעילות שוטפת.

 

 

 

התוכנית המקורית היתה להפעיל את המתקן כבר לפני כמה שנים כאשר דלק עצמה העריכה שהיא תחל בפעילות כבר בסוף 2014, אולם בשיחה עם "כלכליסט" טוענת מנכ"לית דלק ישראל אסתר אלדן, כי מסכת קבלת האישורים הרגולטוריים היתה ארוכה מהמצופה.

 

 

אסדת תמר (ארכיון) אסדת תמר (ארכיון) צילום: אלבטרוס

 

מתקן הדחיסה ימוקם בפי גלילות שבאשדוד על פני שטח של כ 3,500 מ"ר, שם ניתן לדחוס גז טבעי לתוך מכלים מיוחדים ולהוביל אותו לצרכני אנרגיה ברחבי הארץ. הגז עצמו מקורו במאגר תמר בעסקה שנחתמה עוד בדצמבר 2013 , שם מחזיקה דלק קידוחים, שנשלטת על ידי קבוצת דלק, כ-26%.

 

בדלק ישראל טוענים שלאחרונה החלה החברה לספק גז טבעי דחוס למחלבת שטראוס באחיהוד ובקרוב תחל לספק לראשונה בישראל גז טבעי דחוס לתדלוק צי משאיות האשפה של עיריית חיפה. סכום השקעה שהושקע במתקן הדחיסה כ- 50 מיליון שקל, כאשר סכום השקעה במכליות גט"ד (גז טבעי דחוס) ייעודיות יוסיף עוד 12 מיליון שקל. בדלק ישראל טוענים שהיקף ההכנסות המשוער לתקופה של כשנתיים יסתכם בלמעלה מ- 10 מיליון שקל.

 

אסתר אלדן, מנכ"ל דלק ישראל: "ההחלטה על ההשקעה במתקן דחיסה היא פועל יוצא מהאסטרטגיה העסקית של החברה להרחיב את פעילותה בקרב צרכני אנרגיה בתחומי התעשייה ותחנות הדלק. "אנו צופים כי מהלך זה יביא לחסכון משמעותי בעלויות האנרגיה של בתי עסק ולהקטנת זיהום האוויר בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x