שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הנהלת פסגות: "על עובדים שהוציאו אישורי מחלה בזמן השביתה - לפנות לרופא"

לעובדים הובהר כי ללא התייצבות אצל רופא שיבחן את אישורי המחלה - לא יקבלו תשלום על ימים אלה; הוועד: "ההנהלה איבדה את הצפון, כל עובד הוא בחזקת חשוד. הדרישה הזו אינה חוקית"; ההנהלה: "הודענו מראש שנבחן את אישורי המחלה בקפידה"

רחלי בינדמן 18:2012.07.18

הנהלת פסגות הנחתה את עובדי החברה שחלו במהלך השביתה בחברה לאמת את אישורי המחלה עם רופא מטעמה. "את/ה מוזמן להגיע לפגישה קצרה עם הרופא על מנת שיבחן את אישור המחלה שהגשת לחברה", נכתב במייל שהופץ לעובדים. לעובדים הובהר כי ללא התייצבות אצל הרופא לא יקבלו תשלום על ימי המחלה.

 

 

 

לפני כשבועיים השביתו עובדי בית ההשקעות את פעילות החברה למשך שבוע. בהנהלה חושדים כי חלק מהעובדים הצטיידו באישורי מחלה כדי לקבל שכר עבור התקופה בה שבתו.

 

"התנהלות הנהלת החברה הזויה",  אומר בן אשכנזי חבר וועד העובדים המאוגדים בכוח לעובדים. "בניסיון להלך אימים על העובדים, הם משקיעים משאבים רבים בכדי לנסות לחלץ מעובדים כי שיקרו לגבי מחלתם. ומה לגבי עובדים ששהו ביום מחלה בשל מחלת ילדיהם- הם יאלצו להביא את הילד לבדיקת הרופא? מצער כי במקום להתקדם במו"מ ולהימנע משביתות עתידיות בוחרת החברה להתנגח בעובדים. אנו שוקלים את צעדינו בהתאם."

 

 

ברק סורני, מנכ"ל פסגות בית השקעות ברק סורני, מנכ"ל פסגות בית השקעות צילום: צביקה טישלר

 

עפ"י תקנות ימי המחלה: גם כאשר המעסיק אינו מאמין לאישור המחלה שהגיש העובד, המעסיק לא יכול להעמיד את העובד לבדיקה רפואית מטעמו במקרה שהעובד מציג אישור מחלה מאת קופת החולים או מאושר מטעמה, ומופיעים בו הפרטים:שם החולה ומספר זהותו, התקופה המשוערת שבה לא היה מסוגל לעבוד, שם הרופא ומענו ותאריך הוצאת התעודה.

 

"משאבי אנוש הודיעו לי שאישור המחלה שהצגתי לא מתקבל וצריך לעבור אישור אצל מהל בכיר בחברה, וכי לא אקבל כף על הימים שבהם הייתי חולה. עכשיו רוצים שאבוא לרופא מטעמם ואשכנע אותו שהייתי חולה. מה השלב הבא? מכונת אמת? כל ההתנהלות הזאת מאוד מעליבה ומבישה ולא אמורה לשקף את ההתנהלות של בית ההשקעות הגדול בישראל", אומרת א' עובדת בחברה.

 

"בעקבות השביתה מנסה עדיין החברה להתאוששות מאלפי שיחות שלא נענו ומסתכנת בקנסות אפשריים. במקום לפתוח דף חדש ולהתקדם במו"מ, נמנעת ההנהלה מלקבוע מועדים לשיחות מו"מ ומנסה לפגוע באורח פרטני בעובדים. מובן שלא ניתן לכך יד. לא יהיה מנוס מחזרה להשבתת הפעילות בחברה". מסכמים בוועד העובדים.

 

מפסגות נמסר: "הנהלת פסגות נמצאת בעיצומו של משא ומתן אינטנסיבי במטרה להגיע להסכם קיבוצי. במהלך התקופה בה נקט הוועד בצעדים ארגוניים הובא לידיעתנו כי הוא הנחה עובדים להוציא אישורי מחלה וזאת בניגוד לדין. בהתאם, החברה הודיעה מראש שהיא תבחן את אישורי המחלה בקפידה. רוב אישורי המחלה אושרו. ישנם מספר אישורי מחלה שעדיין בבחינה. החברה פועלת ותמשיך לפעול בהתאם לחוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x