$
בארץ

שני אחים יהלומנים חשודים בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים

לפי החשד של רשות המסים רפאל ואמנון שחיבר, יהלומנים ותיקים, רכשו מספר קומפלקסים למגורים בארה"ב שהניבו הנכסים לאחים הכנסות של יותר מ-1.5 מיליון שקל, עליהן לא דיווחו לרשות המסים

עמרי מילמן 14:1611.07.18

רשות המסים פרסמה היום כי אמש הוגשה בקשת מעצר כנגד האחים רפאל (48) ואמנון (63) שחיבר מהוד השרון בחשד להעלמת הכנסות של מיליוני שקלים, על ידי פקיד שומה חקירות מס הכנסה תל-אביב ברשות המסים.

 

האחים, יהלומנים ותיקים, שהחלו מאז 2009-2010 לפעול גם בתחום הנדל"ן בארצות הברית. לפי החשד של רשות המסים האחים החלו לבצע בשנים אלו רכישות של שלושה קומפלקסים למגורים בארה"ב באמצעות 3 חברות שקופות בארצות הברית (דרך נפוצה להחזיק נדל"ן בארה"ב דרך חברות הנקראות LLC). על פי החשדות החל משנת 2013, הניבו הנכסים לאחים הכנסות של יותר מ-1.5 מיליון שקל, עליהן לא דיווחו לרשות המסים. מבקשת המעצר עולה כי האחים מכרו ב- 2013 את אחד הקומפלקסים שבבעלותם בכ-6.4 מיליון שקל, עסקה שממנה צמח רווח הון של 1.4 מיליון שקל, עליו לא דיווחו. בנוסף, הקומפלקסים הנותרים הניבו להם דמי שכירות בהיקף של 100,000 דולר בשנת 2014. ההכנסות מהשנים המאוחרות יותר טרם כומתו על ידי הרשות, ובכל מקרה, לא דווחו לה, כפי שהחוק מחייב.

 

רשות המסים רשות המסים צילום: טל שחר

 

החקירה נפתחה בעקבות מידע שהגיע לפקיד שומה גוש דן, במהלך ביקורת שומה שגרתית שנערכה לחברה שבבעלותו של רפאל שחיבר, לפיו קיים חשד לפלילים בהתנהלות האחים החשודים. בביקורת נמצאה השקעה לא ברורה בנדל"ן בארה"ב. שלשום החקירה הפכה לגלויה כאשר נעשה חיפוש בבתים של האחים, ובמשרדיהם, במהלכו נתפסו מסמכים וחומרי מחשב. מלבד האחים שנלקחו לחקירה, גם מעורבים נוספים נחקרו אתמול, וביניהם המייצג של החשודים מול רשות המסים.

 

מהחקירה עלה כי האחים פיצלו את עסקיהם המשותפים לפני מספר שנים, כאשר במסגרת הפיצול שילם רפאל לאחיו אמנון מיליון דולר על הנכסים, שהופקדו בחשבון בנק בחו"ל ולא דווחו לרשות המסים. עוד עלה מהחקירה כי בשנים 2008-2014 אשתו של רפאל שחיבר, קיבלה שכר של כ-600 אלף שקל סך הכל, למרות שמעולם לא עבדה בחברה.

 

השופט עלאא מסארווה מבית משפט השלום בתל אביב-יפו קבע לכל אחד משני החשודים ערבות עצמית של 400 אלף שקל, ערבות צד ג' של 150 אלף שקל , הפקדה במזומן או בערבות בנקאית של 50 אלף שקל וכן צו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 ימים.

 

עורכי דינו של אמנון שחיבר, אברהם שהבזי ואבי וכניש מסרו, "מרשנו אדם הגון וישר, התיק נמצא כרגע בשלב חקירה ולכן לא נמסור פרטים דרך התקשורת. אנחנו סומכים על החוקרים שיגיעו לחקר האמת, יש למרשינו צידוק לכל פעולותיו ואנחנו מאמינים כי בסופו של דבר יתברר שהוא לא ביצע עבירות כלל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x