$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ליצמן רוצה להביא לקריאה ראשונה כבר השבוע את החוק נגד פרסום מוצרי עישון

סגן שר הבריאות מקדם את הצעת החוק האוסרת על פרסום מוצרי עישון למעט חריגים מצומצמים בעיתונות המודפסת. בין היתר, מוטלות בחוק מגבלות על שיווק מוצרי עישון שיחולו גם על הדיוטי פרי

צבי זרחיה 18:1309.07.18

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) מקדם את הבאתה לקריאה ראשונה עוד השבוע של הצעת החוק לפירסום מוצרי העישון ולהטלת מגבלות חמורות על מכירתם לציבור.

 

 

 

הצעת החוק הוגשה על ידי חברי הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) ויהודה גליק (ליכוד) והועלתה אתמול (יום ראשון) לדיון בועדת השרים לענייני חקיקה. ועדת השרים דחתה את הכרעתה בעניין.

 

 

   צילום: שאטרסטוק

 

ליצמן אמר הערב ל"כלכליסט": "אנו תומכים בהצעת החוק. הדחייה של ההכרעה בועדת השרים לענייני חקיקה נבעה ממכתב שהגיע מהתאחדות בתי הקולנוע. אני מעוניין שהחוק יועלה להצבעה בקריאה ראשונה כבר בימים הקרובים".

 

יצוין, כי הכנסת תצא ביום רביעי בעוד 9 ימים לפגרת הקיץ, ועל כן יש לחץ להעלות במליאה שלל הצעות חוק לפני הפגרה, היות שאיש מחברי הכנסת אינו יכול לנחש לכמה זמן תתכנס הכנסת עם תחילת כנס החורף.

 

לפי הצעת החוק פרסום מוצרי עישון ייאסר, למעט חריגים מצומצמים בעיתונות המודפסת – ובלבד שבצמוד לפרסום תופיע מודעת אזהרה בגודל זהה; כמו כן הוטלו הגבלות על שיווק ובכללן איסור הצגת מוצרי עישון – והם יחולו גם על הדיוטי-פרי, ואושר הסעיף שיאסור על מכירת הג'ול (סיגריה אלקטרונית); חברות שיפרו את העבירות החמורות בחוק צפויות לקנס של כ-450 אלף שקל.

 

כיום קובע החוק הגבלות מסוימות על פרסום מוצרי טבק, וחברי הכנסת מציעים לאסור את הפרסום כליל ולהגביל את שיווקו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x