$
בארץ

יורם נוה מאמין בכלל בניהולו: קנה לפני שבוע מניות כלל ב-200 אלף שקל

שכר הברוטו החודשי של המנכ"ל, שנכנס לתפקיד לפני שבוע, יעמוד על 185 אלף שקל - 58% יותר משכרו כמשנה למנכ"ל; נוה ביקש מהמשנה למנכ"ל משה ארנסט שהתפטר, להישאר עד להצעת תפקיד חדש

רחלי בינדמן 17:1709.07.18

המנכ"ל הנכנס של כלל ביטוח, יורם נוה, צפוי ליהנות השנה משכר בעלות של 3.7 מיליון שקל, כך עולה מדיווח לבורסה היום (ב') על תנאי העסקתו.

עלות השכר ב־2018 צפויה להיות גבוהה, בשל הפרשות חד־פעמיות עבור חוב לפיצויים והשלמה לדמי הסתגלות. משכורתו החודשית של נוה תהיה 185 אלף שקל בתוספת תנאים סוציאליים. עד כה היה שכרו החודשי של נוה כ־117 אלף שקל - כך שמדובר בתוספת של 58%.

יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח צילום: עמית שעל

 

שכר המנכ"ל יעלה ב־2019


בינואר 2019 צפוי שכרו של נוה לעלות ל־195.7 אלף שקל בחודש, כך שעלות שכרו הצפויה לשנה תעמוד על 3.02 מיליון שקל. זאת בעקבות העלייה בשכר המינימום במשק. לפי חוק שכר הבכירים עלות שכרו של המנכ"ל לא תעלה על 2.5 מיליון שקל (לא כולל הוצאות סוציאליות) או על פי 35 מעלות שכר העובד בעל השכר הנמוך בארגון. כיוון ששכר המינימום צפוי לעלות בינואר, יעלה בהתאם גם שכרו של נוה לפי מגבלת הפי 35.

 

עוד עולה מהדיווח כי ב־3 ביולי, כלומר לפני שבוע, כאשר נכנס נוה לתפקידו כמנכ"ל כלל, הוא רכש באופן פרטי 3,934 מניות של החברה - בעלות של כ־200 אלף שקל – סוג של הבעת אמון בעתידה תחת ניהולו. בנוסף מחזיק נוה ב־60 אלף אופציות של החברה, המהוות 0.006% מכלל המניות.

מאז נכנס לתפקידו כבר הספיק נוה לבצע שני מינויים משמעותיים. ערן צ'רננסקי, שעוזב את תפקיד סמנכ"ל הכספים של מגדל, יחליף את ענת לוין שהתפטרה כמנהל החטיבה הפיננסית. יוסי דורי, מנהל הנוסטרו של כלל, מונה לראש חטיבת ההשקעות - תפקיד נוסף שאותו מילאה לוין.

 

המינוי האחרון מעמיד בסימן שאלה את המשך הישארותה בתפקיד של לימור דנש, מנהלת השקעות כספי עמיתים, שהיתה המועמדת הטבעית לתפקיד. דנש היתה מזוהה מדי עם לוין, שלבסוף לא נבחרה לתפקיד למנכ"ל, אף שהתמודדה עליו מול נוה.

 

נוה מתנהל בזהירות יחסית, אך יחד עם היו"ר דני נוה הוא יצטרך לבנות בחודשים הקרובים את כוורת ההנהלה החדשה, כאשר מעל כמה מהבכירים בחברה מתנוסס סימן שאלה גדול.

 

כך, למשל, משה ארנסט, המשנה למנכ"ל וראש חטיבת המטה, ממשיך להגיע יום יום לעבודה, אף שהודיע על התפטרותו כבר באוקטובר אשתקד - כלומר לפני תשעה חודשים. ארנסט ביקש תחילה להישאר, כדי להתמודד אף הוא על תפקיד המנכ"ל, אך מאז המינוי של נוה הוא אמור, לכאורה, לעזוב. מתברר שנוה הציע לארנסט להישאר בינתיים בתפקידו, תוך הבטחה לנסות ולהציע לו תפקיד בכיר אחר בחברה.

 

קלמן מזוהה מאוד עם כהן

 

מנהל בכיר נוסף, שנמצא בסימן שאלה, הוא המשנה למנכ"ל שמעון קלמן - העוזר האישי הבכיר שהביא המנכ"ל הקודם איזי כהן באוקטובר 2016. קלמן נחשב איש ביטוח מהשורה הראשונה, אך הוא מזוהה מאוד עם כהן, ולכן לא ברור מה יעלה בגורלו בכלל.

 

נוה יצטרך לקבל גם החלטה לגבי שורת מנהלים בכירים שכהן הביא איתו ממגדל, ובהם עלית כספי, ראש חטיבת הביטוח הכללי, צ'יקו זכריה, מנהל מערך העסקים ואבי רוזנבאום, מנהל חטיבת ה פנסיה והגמל.

 

מכלל נמסר בתגובה: "המנכ"ל נכנס לתפקידו לפני כשבוע, ומאז מינה את מנהל החטיבה הפיננסית ואת מנהל ההשקעות הראשי. לאחר בחינת עסקי החברה, וככל שיהיו שינויים נוספים במבנה ההנהלה או בנושאי המשרה שלה, נעדכן בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x