שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הדיון במשפטה של שרה נתניהו ב"תיק המעונות" - נדחה לאוקטובר

הדיון שהיה אמור להתקיים בשבוע הבא נדחה ל-7 באוקטובר לאחר תום פגרת בתי המשפט. כתב האישום מייחס לנתניהו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים

נעמי צורף 13:5709.07.18
הדיון שהיה צפוי לפתוח את המשפט במסגרת פרשת המעונות נדחה לבקשת בא כוחה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, עו"ד יוסי כהן, ויתקיים ב-7.10, לאחר תום פגרת בתי המשפט.

 

 

 

בחודש שעבר הוגש כתב האישום בפרשה זו נגד נתניהו והוא מיחס לה עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. כתב האישום הוגש גם נגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף אשר מייחסות לו עבירות זיוף בידי עובד ציבור, שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה.

 

שרה נתניהו שרה נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

 

הבוקר הגיש עו"ד יוסי כהן, המייצג את נתניהו בהליך זה בקשה לדחות את הדיון שהיה קבוע לשבוע הבא. לטענתו, בתאריך זה נקבע דיון בתיק אחר בו הוא מייצג בבית המשפט לענייני משפחה בתל-אביב, ואשר בו צפויה להישמע עדות מוקדמת של קשיש חולה. כהן הסביר כי בשל עומס עבודה כבד המוטל עליו, לא ניתן יהיה לקיים את הדיון לפני הפגרה. הפרקליטות וסיידוף נתנו את הסכמתם לבקשה ובעקבות כך נעתר גם נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט אביטל חן, לבקשתו של ע"וד כהן והחליט לדחות את הדיון.

 

על פי כתב האישום, נתניהו פעלה ביחד עם סיידוף להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של למעלה מ-350 אלף שקל תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות במקביל להעסקת מבשלת במעון. זאת עשו באמצעות הצגת מצג שווא כלפי המשרד כאילו במעון לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל לאורך כל התקופה הועסקו במעון מבשלות.

 

לסיידוף מיוחסים עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וזיוף בידי עובד ציבור, בקשר להעסקת שפים לאירוחים פרטיים, והעסקת מלצרים במעון הרשמי של רוה"מ, במסגרתן פעל לכך שיזויפו דוחות נוכחות וחשבוניות על מנת שיאושרו לתשלום על ידי משרד רוה"מ.

 

כמו כן, בקשר לפרשת החשמלאי, מיוחסות לסיידוף עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף בידי עובד ציבור, שבוצעו על ידו על מנת לעקוף את החלטת הגורמים המוסמכים במשרד ראש הממשלה, שאסרה להיקשר עם חשמלאי מסוים לביצוע תיקונים במעון הפרטי של רה"מ. לפי כתב האישום, במסגרת פרשה זו, היטה סיידוף את הליכי המכרז וכן פעל במרמה לאישור תשלום על סמך פירוט כוזב של תאריכים ועבודות אותן ביצע כביכול החשמלאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x