$
בארץ

כחלון מעריך: הבחירות ייערכו בחודש מרץ 2019

בכך מצטרף כחלון להערכות של גורמים נוספים בקואליציה לגבי מועד הבחירות הבאות - שמונה חודשים לפני המועד הרשמי

צבי זרחיה 20:1907.07.18

שר האוצר משה כחלון מעריך שהבחירות לכנסת ה-21 יתקיימו בחודש מרץ 2019 - כלומר בעוד שמונה חודשים. כחלון התבטא בעניין זה הערב (שבת) בראיון בתוכנית "פגוש את העיתונות".

 

 

 

כחלון אמר כי "אני מניח שהבחירות יהיו בתחילת 2019 בסביבות חודש מרץ, במלאות ארבע שנים לממשלה (הכוונה ככל הנראה היא לארבע שנים לבחירות האחרונות - צ"ז)".

 

כחלון אינו היחיד בקואליציה הסבור שבסופו של דבר הבחירות ייערכו במרץ 2019, כלומר שמונה חודשים לפני המועד הרישמי. בכנסת מעריכים כי הכנסת תחליט על התפזרותה בתחילת נובמבר 2018, לאחר הבחירות המוניציפליות שייערכו ב-30 באוקטובר 2018.

 

 

כחלון. ימשיך לשבת על כיסא שר האוצר גם לאחר הבחירות הבאות? כחלון. ימשיך לשבת על כיסא שר האוצר גם לאחר הבחירות הבאות? צילום: דנה קופל

 

ה"מוקש" שמאיים כעת על המשך כינונה של הקואליציה הוא חוק הגיוס. הוועדה המיוחדת לחקיקת חוק הגיוס ממשיכה בדיוניה אבל סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) כבר הודיע שהוא יתנגד להצעת החוק אם לא יוכנסו בה שינויים מפליגים, ואם היא תישאר כפי שהיא אזי יפרוש מהקואליציה. לעומת זאת, שר הביטחון אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) לא יכול להרשות לעצמו להכניס שינויים מפליגים בנוסח החוק. בכירים בקואליציה סבורים כי יש לחוקק את חוק הגיוס ובנובמבר לפזר את הכנסת.

 

לעומתם, גורמים במפלגות החרדיות יהדות התורה וש"ס סבורים שעל המדינה לבקש מבג"ץ דחייה של שישה חודשים בחקיקת חוק הגיוס, כלומר עד מרץ 2019, כאשר לנוכח הקדמה אפשרית של הבחירות - חקיקת החוק תגולגל לממשלה הבאה.

 

כחלון הדגיש כי "הפעם ההחלטה על הקדמת הבחירות תהיה של כל השותפות בקואליציה. הפעם יהיו בחירות בהסכמה של כל השותפות ולא כמו בעבר בעקבות סכסוכים".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שקל לפני מספר חודשים להקדים הבחירות לחודש יוני 2018 או לספטמבר 2018 אבל נתקל בהתנגדויות של שותפיו בקואליציה.

 

"הממשלה מצוינת"

אשר למצבה של "כולנו" לנוכח הסקרים המנבאים לה כעת שבעה מנדטים לעומת 10 כיום, השיב כחלון כי "עדיין אנו לא רואים (את הפעילות של באוצר - צ"ז). אני בטוח בהישגים ובביצועים ובכל הפעולת שעשינו - גם להצמיח את המשק ולקיים את ההבטחות ולעצור את מחירי הדיור, וגם העלינו את שכר החיילים ואת קצבאות הנכים".

 

באשר להרכב הקואליציה העתידית אמר כחלון כי "אני נמצא בממשלה מצוינית ואמשיך לשרת בה".

 

 

 

עוד אמר כי אין לו התנגדות לחקיקת החוק שיאפשר ליו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, שאינו מכהן כחבר כנסת, לשמש כיו"ר האופוזיציה. לדבריו, "שאלו אותי על זה. אין לי שום התנגדות". יצוין כי בין כחלון לגבאי נוצר משבר לאחר שבמאי 2016 התפטר גבאי מהממשלה כשר להגנת הסביבה ועזב את מפלגת "כולנו" לאחר מינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון. באחרונה ניחם גבאי את כחלון על מות אימו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x