שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

המירוץ לתפקיד נגיד בנק ישראל נפתח רשמית

נתניהו וכחלון דנו בזהות המחליף; סיכמו כי יביאו לוועדת טירקל שם אחד בלבד; ראש המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר יוג'ין קנדל והחשב הכללי באוצר רוני חזקיהו לא ימונו לתפקיד

אדריאן פילוט 17:4803.07.18
המירוץ לתפקיד נגיד בנק ישראל נפתח רשמית: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון נפגשו ביום ראשון האחרון כדי לדון בזהות המחליף של קרנית פלוג, כך נודע ל"כלכליסט". פלוג תסיים את הקדנציה שלה עד אוקטובר הקרוב.

 

לפי החוק, ראש הממשלה הוא שבוחר את הנגיד, אך הוא מחויב להתייעץ עם שר האוצר.

 

בסיבוב הקודם, שנערך ב־2013 בעת שיאיר לפיד כיהן כשר האוצר, הבחירה הובילה לעימותים קשים ולמבוכה רבה - שני מועמדים שעליהם הסכימו השניים סירבו לתפקיד לאחר שכבר נענו לו, כך שלוועדת טירקל לבחינת מינויים בכירים בשירות המדינה הוגשו שלושה שמות. אף אחד מהם לא נבחר, ולבסוף פלוג, שכיהנה כמשנה של הנגיד הקודם סטנלי פישר, מונתה. כדי למנוע מבוכה מסוג זה, כחלון ונתניהו החליטו שהם יביאו לאישור הוועדה שם אחד בלבד שיהיה מוסכם על שניהם. בכיר המעורה בפרטי הדיונים בין השניים אמר ל"כלכליסט" כי "הם הבינו שמבוכה כמו שהתרחשה בסיבוב הקודם לא תשרת אף אחד מהם".

 

לא ידוע במי יבחרו השניים, אך ל"כלכליסט" נודע כי השניים הסכימו מי לא יכהנו בתפקיד, למרות ששמו הוזכר כמועמד: ראש המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר יוג'ין קנדל והחשב הכללי באוצר רוני חזקיהו.

 

 

נתניהו וכחלון נתניהו וכחלון צילום: אוליבייה פיטוסי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x