$
בארץ

בהליך חקיקה מזורז אושר פטור ממס לנתניהו על מימון הווילה בקיסריה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה הראשונה הצעת חוק במסגרתה יזכה נתניהו לפטור ממס על השימוש ברכב השרד הממוגן, במעון הרישמי ברחוב בלפור בירושלים ועל תשלומים שהמדינה משלמת למחיית משפחתו

צבי זרחיה 07:0503.07.18

ראש הממשלה בנימין נתניהו יזכה לפטור ממס על השימוש ברכב השרד הממוגן, במעון הרישמי ברחוב בלפור בירושלים, ועל תשלומים שהמדינה משלמת למחיית משפחתו ולהוצאות בוילה הפרטית בקיסריה. נתניהו יחסוך תשלומי מס חודשיים של כ-8,000 שקלים (3,000 שקלים בגין השימוש ברכב הממוגן ו-5,000 בגין הוצאות הבתים) כלומר כ-96 אלף שקלים בשנה.

 

כמו כן, נתניהו יהנה מפטור ממס גם למשך 5 שנים מפרישתו, על השימוש ברכב השרד הממוגן, ותשלום הוצאות לוילה הפרטית שלו מקופת המדינה.

 

כך החליטה הלילה (ב') מליאת הכנסת שאישרה בקריאה הראשונה הצעת חוק בעניין שהוגשה על ידי יו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר (ליכוד). בעד הצעת החוק הצביעו 32 חברי כנסת מול 20 שהתנגדו לה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אוהד צויגנברג

 

ההצעה שהונחה על שולחן הכנסת לפני כחודש עוברת הליך חקיקה מזורז. לאחר שאושרה בקריאה הראשונה היא תוחזר אל ועדת הכספים שתתבקש לאשרה לקריאה השנייה והשלישית בתוך שבוע - בטרם יציאתה בעוד שבועיים של מליאת הכנסת לפגרת הקיץ.

 

בהצעת החוק נקבע כי תשלומים, שירותים וטובות הנאה המשתלמים או הניתנים מאוצר המדינה לראש הממשלה או לראש הממשלה לשעבר או לשאיריו בקשר למילוי תפקידו כראש הממשלה, למעט משכורת וקצבה, יהיו פטורים ממס.

 

בדברי ההסבר נכתב: "פקודת מס הכנסה מעניקה פטור ממס לתשלומים, שירותים וטובות הנאה המשתלמים או הניתנים מאוצר המדינה לנשיא המדינה בקשר למילוי תפקידו כנשיא. מוצע לקבוע הוראת פטור דומה גם ביחס לתשלומים הניתנים לראש הממשלה בקשר למילוי תפקידו".

 

ח"כ זוהר אמר כי, "יש אדם אובייקטיבי, שלא מונע משנאה לרה"מ ומשפחתו, שיאמר לכם ששכר של 13 אלף שקל בחודש לראש הממשלה הגיוני? אין אדם כזה. אנשים שוכחים שאחרי ראש הממשלה הזה יבואו אחרים וגם הם לא יכולים להיות עם שכר כזה. היעלה על הדעת שהנשיא מקבל הטבה כזו וראש הממשלה לא? הצעת החוק משווה את התנאים ביניהם ומביאה שכר בריא והוגן לראש הממשלה. נסו לשים את הפופוליזם בצד, עסקו במהות והצביעו בעד החוק הזה. ראש הממשלה בישראל צריך להרוויח שכר הוגן ולא משנה מי הוא".

 

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) טען כי "יש כאן חוקים חשובים לעם ישראל שעומדים בתור ומחכים להגיע למימוש, ואילו הצעת חוק שנוגעת לראש הממשלה עוברת בין לילה. זה יותר חשוב מהילדים שלנו? יותר חשוב מבעלי מוגבלויות? מהכלכלה? הכי חשוב לסדר הטבות לראש הממשלה. טוב שהבין חברי מיקי זהר שראש הממשלה נתניהו לא יהיה ראש ממשלה לנצח, אבל אם הייתי הגון היית מתחיל בחוק הזה לאחר ראש הממשלה הנוכחי".

 

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אמר כי "אני בעד החוק באופן עקרוני ואני לא חושב שראש הממשלה צריך לשלם מיסים על הוצאות הנגזרות מתפקידו, גם קידמתי חוק לפטור אותו ממיסים על הוצאות רכש, אבל יש ערבוביה שלמה בין ההוצאות הפרטיות של ראש הממשלה להוצאות ציבוריות. כסף ציבורי זה קודש קודשים ויש לשים חומה בצורה בין הוצאות ציבוריות שעלינו לממן, לבין הוצאות אישיות שלו".

 

ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני) התריע כי "מדובר באחד מראשי הממשלה ההדוניסטים ביותר שידעה ישראל. אני לא יודע אם מישהו יכול להעלות בזכרונו ראש ממשלה שהיה כל כך נתון בהנאות של החיים. לטיסות, לארוחות, לבריכות שחיה וכו'. לא ניתן לנתק את הצעת החוק מתוך ההקשר הזה ולכן יש טעם נפגם בהצעת החוק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x