$
בארץ

שר הרווחה חיים כץ: "החרדים והערבים 'תקעו' לי 100 מיליון שקל למעונות יום"

לטענת כץ תקציב מעונות מחולק באופן קשיח, כאשר 25% ממנו מיועד למגזר הערבי ו-15% מיועד לחרדים, אך אלו לא ניגשו למלאכת בניית המעונות והדבר אילץ את משרדו להחזיר את הכסף לאוצר. ח"כ עבד אל-חכים חאג' האשים את הממשלה שלא מאשרת תוכניות מתאר: "אני לא עבריין ולא אבנה ללא היתר"

שחר אילן 12:4902.07.18
"היישובים החרדים והערבים תקעו לי 100 מיליון שקל למעונות", כך התבטא היום שר העבודה והרווחה חיים כץ בדיון בוועדת העבודה והרווחה במסגרתו דווח על תוכניות העבודה של משרדו. כץ חשף שיישובי מגזר הערבי והחרדי לא מימשו את תקציבי המעונות שלהם וכתוצאה מכך נאלץ משרדו להחזיר תקציב זה לאוצר.

 

לדברי כץ תקציב המעונות של המשרד מחולק באופן קשיח: 25% לערבים, 15% לחרדים, 15% לפריפריה ו-45% לשאר האוכלוסייה. לדבריו, "החרדים והערבים לא ממשים את הפוטנציאל למרות שלא מבקשים מהם מאצ'ינג (השתתפות של הרשויות. ש"א). האוצר לא נותן לי להסיט את הכסף לפריפריה או למגזר הכללי ובסוף השנה אני נאלץ להחזיר את הכסף", התלונן כץ. "אתם תוקעים לי את הכסף", אמר לחברי הכנסת החרדים והערבים. "יש כאלה שחסר להם קרקע. יש כאלה שמבקשים ולא בונים".

 

 

שר הרווחה, חיים כץ שר הרווחה, חיים כץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

ח"כ עבד אל-חכים חאג' יחיא מהרשימה הערבית המשותפת הטיל את האשמה על הממשלה שאינה מאשרת את תוכניות המתאר ולכן לא ניתן לבנות מעונות. "אתה לא מאשר תוכניות בנייה, אני לא עבריין ולא אבנה ללא היתר". לטענת חאג' יחיא תוכנית החומש לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי של הממשלה היא רמאות כיוון שיש תקציב אבל בעיות מונעות לממש אותו.

 

ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה אמר שיש בעיה לאתר בערים החרדיות קרקעות למעונות יום בגלל הצפיפות הגדולה והציע להקציב כספים להשכרת דירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x