$
בארץ

כץ יצא למרתון מהיר לקידום הרפורמה בנמלי חיפה ואשדוד

משרדי התחבורה והאוצר יחד עם נציגי ההסתדרות והנהלות נמלי חיפה ואשדוד ייפגשו בכפר המכביה בניסון לצמצם פערים בנושאי המחלוקת: כמה שנות חסינות מפיטורים יקבלו העובדים, ומי ישקיע בנמלים הקיימים כדי שיוכלו להתחרות בחדשים

ליאור גוטמן 08:1702.07.18

נציגי ההסתדרות, הנהלות נמלי חיפה ואשדוד יחד עם משרדי האוצר והתחבורה יקיימו השבוע מרתון שיחות במטרה להגיע להסכמה עקרונית על הרפורמה בנמלים.

 

 

 

הפגישות מתוכננות להתקיים בכפר המכביה שברמת גן בקבוצות עבודה שכל אחת מהן תתמקד בנושא אחר: רשת הביטחון לעובדים, שדרוג הנמלים בציוד חדש והכנסת משקיע חדש לכל נמל. את השיחות מטעם משרד התחבורה תוביל המנכלית קרן טרנר אייל. המטרה היא למצוא מסגרת פעולה שתאפשר להודיע לבית הדין לעבודה שיש מתווה לרפורמה, כמו גם למנוע שביתה ברציפים שעלולה כבר בחודש הבא בו כל הסחורות מגיעות לישראל לקראת ראש השנה.

 

סבב השיחות שהתקיים עד היום נכשל כשלון חרוץ כאשר פערי העמדות בין הצדדים גדולים. ההסתדרות רוצה חסינות מפיטורי התייעלות ל־15 שנה, הכנסת משקיע זר והשקעות של מיליארדי שקלים בציוד חדש שיאפשר תחרות בין הנמלים הקיימים לאלו החדשים שנבנים בימים אלו.

 

ישראל כץ, שר התחבורה ישראל כץ, שר התחבורה צילום: עמית שעל

 

מי שסימן את הקווים האדומים של הממשלה הוא שר התחבורה ישראל כץ. בכנס שנערך בשבוע שעבר הוא תקף בחריפות את העובדים "הם רוצים להגביה את רשת הביטחון מ־10 ל־15 שנה כדי שלא נגיע ליעד והם יוכלו לקבל כסף חינם בלי לעבוד. התשובה היא לא. לא נגדיל במילימטר את רשת הביטחון".

 

סיבה נוספת שמזרזת את ההסתדרות להשיג פתרון לרפורמה הוא המסר שהגיע בסוף השבוע האחרון מיו"ר הוועד לשעבר אלון חסן לעובדי נמל אשדוד. חסן בישר שהוא חוזר לשתף פעולה עם היו"ר שהחליף אותו (וגם פרש מאז) אבינועם שושן. "לאחר פניות של מאות עובדים אלי ולאור חומרת המצב וחוסר הוודאות לגבי העתיד התעסוקתי של כלל העובדים, נפגשתי עם אבינועם שושן. החלטנו לשנס מותניים ולהחזיר עטרה ליושנה למען כלל עובדי הנמל".

 

לפני כשבוע מנע בית הדין לעבודה את כניסתו המחודשת של חסן לנמל לאחר סירוב ההנהלה להכניס אותו גם לאחר זיכויו מ־4 תיקי אישום. לטענת ההנהלה כל עוד הערעור בעניינו של חסן לא הסתיים הוא מנוע מלהכנס לנמל. גם ההסתרות חוששת מחסן ולא רוצה אותו ככוח נגד בנמל באמצע דיוני רפורמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x