$
בארץ

"הפתרון" לזיהום האוויר בחניון קריית הממשלה בת"א: חצי שעת עבודה פחות לעובדים

העיצומים שתוכננו ביום ראשון בקריית הממשלה בת"א, על רקע הזיהום בחניון, בוטלו בעקבות הסכם שהושג בין יו"ר ההסתדרות ונציב שירות המדינה. העובדים ייהנו משעון נוכחות גמיש, שאמור להפחית את העומס ואת זיהום האוויר - אבל למה מגיע להם גם לעבוד חצי שעה פחות?

עמרי מילמן 21:1128.06.18

נציב שירות המדינה אהוד (אודי) פראוור, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי הגיעו להסכמות ביניים לגבי פתרון המפגע הבריאותי בחניון קריית הממשלה בת"א ועומסי התנועה במקום, כך שהעיצומים שתוכננו ליום ראשון בוטלו.

 

הפתרון לזיהום, כך סוכם בין הצדדים, הוא כי יום העבודה בקריית הממשלה יקוצר בחצי שעה מדי יום וכמו כן יונהג "שעון גמיש" שיביא לכך שזמן השהייה בחניון יתקצר ובכך ימנע יצמצם את הפגיעה הבריאותית בעובדים בכך שימנע מצב בו כל העובדים יוצאים בו זמנית מהחניון.

  

קריית הממשלה קריית הממשלה צילום: יריב כץ

 

 

במקביל סוכם כי במהלך שלושת החודשים הקרובים יתנהל מו"מ בין הצדדים למציאת פתרונות קבע.

 

משמעות השעון הגמיש היא שעובדים יידרשו לעבוד את היקף שעות העבודה שלהם (8 שעות לאחר הקיצור), אולם שעות העבודה שבהן יעבדו נתונות לבחירתו של כל עובד. הפתרון בינתיים זמני לשלושה חודשים, עד שיימצא פתרון קבע.

 

מוקדם יותר איים אלי להב, מרכז הסתדרות עובדי המדינה במרחב תל אביב כי כלל עובדי משרדי הממשלה ויחידות הסמך יפסיקו את קבלת הקהל ביום ראשון החל ב-11:00. זאת במחאה על "זיהום האוויר החמור שנמצא בחניון שבקריית הממשלה".

 

במכתב לנציב שירות המדינה אהוד פראוור ולמנכ"ל האוצר שי באב"ד כתב יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי כי "בתחילת 2018 לאחר מספר תלונות של עובדים בנוגע למצוקת אוויר ותחושת מחנק, פנינו למשרד להגנת הסביבה בבקשה למדוד את רמות הזיהום בחניון. ממצאי הבדיקה החד משמעים, העידו כי בשעות העומס בחניון ערכי זיהום האוויר אליהם נחשפים הנהגים הינם עד פי 10 מזיהום אוויר בכביש פקוק".

 

יעקבי טען במכתבו כי למרות שנעשו פניות רבות בנושא והתקיימו מספר דיונים, בפגישה שהתקיימה בתחילת החודש עם פראוור "הגענו למבוי סתום... במצב דברים זה, התשובה שנוצרה היא כי בריאות העובדים, אשר עובדים למען המדינה ותחת חסותה, אינה עניינה של המדינה כלל וזאת בשים לב לשירות הניתן לאזרחי ותושבי מדינת ישראל".

 

נושא החניון בקריית הממשלה בתל אביב כבר מצוי במחלוקת. זאת לאור הפקקים הארוכים ביציאה מהחניון, לגביהם דורשים העובדים פיצוי גם כן בתשלום על שעות עבודה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x