בארץ

אנרג'יאן מתחילה בביצוע קידוחי אקספלורציה ב"כריש צפון"

החברה הודיעה על ביצוע חיפוש ראשון מול חופי ישראל, שאמור להתחיל בסוף מרץ 2019. עלות הקידוח צפויה לעמוד על כ-15-25 מיליון דולר

תומר הדר 10:3025.06.18

אנרג'יאן נפט וגז הודיעה הבוקר כי דירקטוריון החברה אישר ביצוע קידוח חיפוש ראשון בפרוספקט "כריש צפון" הממוקם מול חופי ישראל. הקידוח אמור להתחיל בסוף מרץ 2019, בכפוף למתן האישורים הנדרשים. הקידוח ב"כריש צפון" הוא הראשון מבין שבעה קידוחים אופציונאליים בהתאם לחוזה מול חברת סטנדה קידוחים.

 

 

 

פרוספקט "כריש צפון", ממוקם בשטח חזקת כריש של אנרג'יאן ומתוכנן לקידוח לפני ביצוע שלושת קידוחי הפיתוח של מאגר כריש 'עיקרי'. עלות הקידוח צפויה לעמוד על כ 15-25 מיליון דולר. על פי דו"ח הערכה עצמאי של חברת NSAI CPR ההולנדית, במאגר קיים פוטנציאל של כ- 33.5 BCM גז טבעי, ו- 14 מיליון חביות נפט קל. הזכויות במאגר כריש נמצאות בבעלות מלאה (100%) של אנרג'יאן ישראל, שבשליטת קבוצת אנרג'יאן (70%).

 

מנכ"ל אנרג'יאן מתיאוס ריגאס מנכ"ל אנרג'יאן מתיאוס ריגאס

 

 

ההחלטה על קידוח בכריש צפון מתבצעת בהתאם לאסטרטגיית פעילות החיפוש בסמוך למאגרים אשר כבר קיימים על מנת להבטיח כי במקרה של גילוי גז יהיה ניתן להסתמך על התשתית הקיימת ולהתחבר במהירות למתקן ה- FPSO. כאמור, תכניות הקידוח של אנרג'יאן כוללות קידוחי חיפוש נוספים - בין היתר מדובר ב"כריש מזרח" שבתחום חזקת כריש ופרוספקט 4, בבלוק 12, שבו זכתה החברה במכרז רישיונות החיפוש של משרד האנרגיה. קידוחי החיפוש הנוספים מתוכננים לאחר ביצוע תוכנית קידוח פיתוח לשלוש בארות מהמאגר המוכח כריש 'עיקרי' (Karish Main).

 

לדברי מתיוס ריגאס, מנכ"ל אנרג'יאן נפט וגז: "קידוח כריש צפון נבחר בשל מיקומו האטרקטיבי שיאפשר לנו לנצל כל פוטנציאל אפשרי (up-side) מהתגליות לצד פיתוח המאגר הקיים. מאגר כריש יפותח לאחר גיוס מלוא המימון וחתימת 12 חוזים להספקת גז בהיקף מובטח של 4.2 BCM שנתי, לתקופה ממוצעת של 16 שנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x