$
בארץ

נתניהו: "נקיים הידברות לחקיקת חוק הגיוס"; דרעי: "מתנגדים לחוק"

רה"מ אמר בישיבת ראשי הקואליציה, כי אינו מעוניין בבחירות אבל לא מפחד מהן. הוא הודיע שיתנגד לבקש דחייה מבג"ץ והחוק יועלה לקריאה ראשונה ביום שני הבא

צבי זרחיה 17:2924.06.18

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (א') בישיבת ראשי הקואליציה, כי בשבוע הבא יסתיימו 21 יום של תזכיר חוק הגיוס "ואז נוכל להביא את החוק לקריאה ראשונה בכנסת. לאחר הקריאה הראשונה תתקיים התדיינות בין כל מרכיבי הקואליציה על מנת להגיע להסכמה רחבה לקראת הקריאה השנייה והשלישית".

 

 

 

נתניהו אמר כי אינו מעוניין בבחירות אבל לא מפחד מבחירות. נתניהו הודיע שיתנגד לבקש דחייה מבג"ץ והחוק יועלה לקריאה ראשונה ביום שני בעוד שבוע.

 

מחר צפויה ועדת הכנסת לקיים דיון בהקמת ועדה מיוחדת שתחוקק את חוק הגיוס החדש. הוועדה תצטרך לחוקק את החוק בתוך שבועיים משום שהכנסת תצא לפגרת הקיץ ב-18 ביולי.

 

בקואליציה ממתינים לתשובתם של יהדות התורה וש"ס. בעוד מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הודיעה על התנגדותה לנוסח החוק ,טרם נמסרה תגובתם של מועצת חכמי התורה של ש"ס ומועצת גדולי התורה של דגל התורה.

 

ארכיון ארכיון צילום: גיל יוחנן

 

ההערכה בכנסת שאף אחת מהסיעות החרדיות לא מעוניינות כעת בהקדמת הבחירות וכי ניתן להגיע לנוסח כלשהו שיאפשר את חקיקת החוק. ואולם, לא ברור מה יקרה. לא מן הנמנע שהממשלה תאלץ לפנות לבג"ץ ולבקש דחייה בהוראותו לחוקק את החוק הגיוס החדש עד ספטמבר 2018.

 

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי, אמר בישיבת ראשי סיעות הקואליציה כי "הודעתי לראש הממשלה, כי על פי הוראת מועצת חכמי התורה בנשיאות מרן ראש הישיבה שליט"א, סיעת ש"ס מתנגדת לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית ותצביע נגדו במליאת הכנסת.

 

לדברי דרעי, "כפי שהבהרנו עם קבלת תזכיר החוק, אנו רואים בלימוד התורה ערך עליון בעם ישראל ונעמוד בתוקף שכל לומד תורה יוכל לשקוד על תלמודו ללא הפרעה. לא ניתן יד לשום פגיעה בלומדי התורה או במעמדם של בני הישיבות".

 

גם ביהדות התורה מתנגדים לנוסח החוק וההערכה שהוא ישונה במהלך הדיונים אחרת יוקדמו הבחירות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x