$
בארץ

שביתה של 48 שעות בפסגות, במחאה על התמשכות המו"מ להסכם קיבוצי

בפסגות עובדים כ-800 עובדים שמוחים על פערים במו"מ עם הנהלת החברה לכינון הסכם קיבוצי ראשון בחברה, הנמשך כבר כשנתיים. עיקר טענות העובדים מופנות לפערים בתוספות השכר לעובדים; פסגות: "אנו מנהלים מו"מ בשקיפות, באחריות ובתום לב עם ועד העובדים במטרה להגיע להסכם קיבוצי"

רחלי בינדמן 13:4824.06.18

עובדי בית ההשקעות פסגות השביתו היום (א') את העבודה ומפגינים מחוץ למשרדים שסמוך למגדל שלום בת"א. ועד העובדים המאוגדים בכוח לעובדים הודיעו כי ישביתו את העבודה בחברה למשך 48 שעות לפחות, במחאה על התמשכות המו"מ להסכם קיבוצי.

 

 

 

במסגרת השביתה שאותה הגדירו העובדים כ"ארוכה ביותר בחברה", לא יהיה מענה במוקד השירות, לא תהיה קבלת קהל, פעילות מערך התפעול תושבת, לא יתקיימו פגישות שיווק ולא יתבצעו שיחות שימור". למרות השביתה, צוות העובדים היותר בכיר בפסגות הגיע לעבודה.

 

 

ברק סורני, מנכ"ל פסגות ברק סורני, מנכ"ל פסגות צילום: עמית שעל

 

בפסגות עובדים כ-800 עובדים שמוחים על פערים במו"מ עם הנהלת החברה לכינון הסכם קיבוצי ראשון בחברה, הנמשך כבר כשנתיים. עיקר טענות העובדים מופנות לפערים בתוספות השכר לעובדים - לאחר שבשנים האחרונות, לא הייתה כל תוספת שכר בחברה ששווייה מוארך בכ-3.5 מיליארד שקל. עוד טוענים בוועד כי "חלה שחיקה הדרגתית במודל התגמול (על עמידה ביעדים שאינם מוגדרים בשכר ). העובדים אף הגיעו להפגין מול בית קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות.

 

 

מחאת עובדי פסגות הבוקר בת"א מחאת עובדי פסגות הבוקר בת"א

 

לפני שלושה שבועות שבתו העובדים למשך יום אחד, ובשבוע שעבר השביתו את העבודה למספר שעות. "קיווינו כי הצעדים המוגבלים הללו יעודדו את ההנהלה להתקדם במו"מ, אך לדאבוננו לא ראינו כל שינוי מהותי בעמדת החברה”, אומר יו"ר ועד העובדים שלומי לוגסי. "דומה שההנהלה מתעקשת להכניס את ציבור הלקוחות אל המחלוקות שבמו"מ. הנהלת החברה ממשיכה להתנות כל עליית שכר בתוצאות הכלכליות של החברה, דרישה דרקונית שאין לה אח ורע בהסכמים הקיבוציים במשק".

 

עוד חוששים העובדים, כי שינויים רגולטורים קרובים, יחייבו שינוי ארגוני אותו מכוונת הנהלת החברה לבצע באורח חד צדדי. "רק לפני מספר שבועות נמכרה פסגות ביטוח. מה שהחל כמהלך חד צדדי הסתיים בפיצוי הולם לעובדים . דומה שהנהלת החברה עדיין זקוקה לתזכורת כי כללי המשחק השתנו ושינויים דרמטיים מחייבים דיאלוג עם העובדים", אומר בן אשכנזי, חבר ועד נוסף.

 

לוועד העובדים קם באחרונה לובי נגדי בתוך בית ההשקעות כאשר קבוצה של עובדים שלחו מכתב לוועד ובו קראו להם לשקול מחדש את הצעדים הארגוניים ולבדוק שהם אכן מועילים לכלל העובדים ואף הציעו להחליף את יו"ר הוועד המכהן בטענה כי הינו חסר ניסיון.

 

כך או כך, מנכ"ל פסגות ברק סורני ויו"ר בית ההשקעות מיכל עבאדי, צריכים להתמודד עם מחאת ועד העובדים דווקא בתקופה שקרן אייפקס מנסה לאתר קונה לבית ההשקעות.

 

תגובת פסגות: "הנהלת פסגות מנהלת משא ומתן בשקיפות, באחריות ובתום לב עם ועד העובדים במטרה להגיע להסכם קיבוצי. אנו מצרים על החלטתו של ועד העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים, במיוחד כאשר הנהלת החברה הציעה תוספות שכר והטבות משמעותיות. אנו סבורים כי על ועד העובדים לגלות אחריות כלפי החברה, עובדיה, וציבור לקוחותיה ולשוב לשולחן המשא ומתן. הנהלת פסגות פועלת להמשיך את התנהלותה הסדירה של החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x