$
בארץ

כבל פנה לבנק דיסקונט בבקשה להעביר מידע על האשראי שהעניק לטייקונים שקרסו

יו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בעניין הסדרי אשראי פנה לבנק בבקשה לקבלת מידע על האשראי שניתן לקבוצות פישמן, לבייב, דנקנר ואלוביץ' ולחובות האישיים שלהם: "נבקשכם להודיע באילו תנאים ניתן להסיר את חובת הסודיות"

צבי זרחיה 16:0119.06.18

יו"ר "ועדת הטייקונים" - ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים, ח"כ איתן כבל, דרש אתמול (יום ג') במכתב ליו"ר בנק דיסקונט ומנכ"לית להעביר לוועדה מידע ומסמכים המתייחסים לאשראי שניתן לקבצות פישמן, אפריקה ישראל, איי.די.בי ויורוקום. הוועדה מבקשת מידע ומסמכים לכל החברות המוחזקות או קשורות לקבוצות הנ"ל, וכן לחובות האישיים של אליעזר פישמן, לב לבייב, נוחי דנקנר ושאול אלוביץ'.

 

כבל הדגיש במכתב כי, "ככל שלדעתכם מידע או מסמך מבוקש הינו סודי – נבקשכם להודיע באילו תנאים ניתן יהיה להסיר מעליו את חובת הסודיות", ודרש להעביר את המסמכים מוקדם ככל האפשר ולא יאוחר מארבעה עשר ימים.

 

ח"כ איתן כבל ח"כ איתן כבל צילום: עמית שאבי

 

בימים הקרובים מתכוון יו"ר הוועדה לפנות לבנקים נוספים בעניין, ובנוסף לכך ייתכן כי בעתיד ישלחו דרישות למסירת מידע באשר לאשראי שניתן לקבוצות נוספות ולווים גדולים נוספים. כמו כן, בכוונת הוועדה להזמין לישיבות החקירה לא רק את בכירי הבנקים, אלא גם בעלי תפקידים זוטרים יותר, שעסקו ועוסקים במתן אשראי ללווים גדולים.

 

כזכור, לאחרונה הודיע כבל כי לנוכח המידע החסר שהתקבל מהרגולטורים בכוונתו להיפגש עם המפקחת על הבנקים והממונה על רשות שוק ההון – ובכוונתו לקיים מחר את הפגישה עם המפקחת על הבנקים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x