$
בארץ

פרסום ראשון

עסקת מכירת תעש לאלביט הושלמה

דירקטוריון אלביט והוועדה למכירת מניות המדינה של רשות החברות אישרה את העסקה בשעות האחרונות, זאת בכפוף לאישור הממונה על ההגבלים. אלביט תעביר לקופת המדינה כ-1.8 מיליארד שקל

גולן חזני 18:1318.06.18

עסקת רכישת תעש ע"י אלביט מערכות הושלמה בכפוף לאישור הממונה על ההגבלים שאמור להתקבל בקרוב. לכלכליסט נודע כי דירקטוריון אלביט מערכות בראשות מיקי פדרמן, והוועדה למכירת מניות המדינה של רשות החברות בראשות ינקי קווינט, מנהל הרשות, אישרה את העסקה בשעות האחרונות.

 

אלביט תעביר לקופת המדינה 1.4 מיליארד שקל בימים הקרובים ו-200 מיליון שקל בדצמבר 2020 ו-200 מיליון נוספים בדצמבר 2022. 100 מיליון שקל נוספים יהיו מותנים בביצועים.

 

במסגרת העיסקה הוסדרו פינוי הקרקעות של תעש ברמת השרון ובנשר, וכן הוצאת פעילותה של חברת תומר הבטחונית אל מחוץ תעש. כמו כן הוסדרה הפעילות של תומר מול חברות התעשייה הבטחונית האחרות, רפאל והתעשיה האווירית.

תעש תעש

 

אלביט מערכות תקבל 200 מיליון שקל תמורת השתתפות בהוצאות הפינוי של מתחם טירת הכרמל. המתווה הוא ע לפי המיתווה שאותו מובילה רשות החברות בשש השנים האחרונות, כשבשנה האחרונה מלווה אותו רוני חזקיהו החשב הכללי, שגם ניהל את המו"מ מול אלביט.

 

בשבועות הקרובים ייצא גם דו"ח מבקר המדינה הנוגע לעסקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x