$
בארץ

ההסתדרות לביה"ד לעבודה: "המו"מ על רפורמה בנמלים תקוע, אשרו לעובדים לשבות"

בפניה לבית הדין הארצי לעבודה טוענת ההסתדרות כי לפני כמה ימים התקיימה פגישה בין צמרת משרד התחבורה להסתדרות על גורלו של נמל חיפה, אולם לאכזבת הוועדים היא הסתיימה ללא תוצאות

ליאור גוטמן 12:4817.06.18

ההסתדרות הגישה לפני שעה קלה (א') בקשה דחופה לביה"ד הארצי לעבודה לאפשר להשבית את העבודה בנמלי חיפה ואשדוד בטענה שההדיונים על הרפורמה בנמלים נקלעו למבוי סתום.

 

 

 

"במהלך שלושת השבועות האחרונים קיימו הצדדים לרפורמה הידברות אינטנסיבית על מנת לסיימה. אולם, למרות הנכונות שגילתה נציגות העובדים להגיע לפתרון הסוגיות שבמחלוקת והשעות הארוכות שהשקיעו בהידברות הדרגים הגבוהים ביותר, מוצו הדיונים מבלי שהגיעו הצדדים להסכמות, ולטענת ההסתדרות בשלו התנאים למאבק על עתיד העובדים", טוענת ההסתדרות באמצעות עו"ד אלעד מורג מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות ועו"ד שי תקן ממשרד פישר בכר חן ושות'.

 

 

נמל אשדוד בעת אחת מהשביתות נמל אשדוד בעת אחת מהשביתות צילום: אבי רוקח

 

לפני כמה ימים כאמור נערכה פגישה בין צמרת משרד התחבורה להסתדרות על גורלו של נמל חיפה, אולם לאכזבת הוועדים היא הסתיימה ללא תוצאות. למעשה, בהסתדרות מרגישים כאילו משרד התחבורה נסוג בו מהסכמות קודמות כגון השקעה בנמלים או העמקת הרציפים והכנתם לתחרות, ואם לוקחים בחשבון שחברת SIPG הסינית כבר קיבלה לידיה כ-200 דונם בעורף נמל חיפה כדי להקים את הנמל החדש שיהיה בשליטתה 25 שנה כבר משנת 2021, אזי השורה התחתונה היא שהשטח שוב מתחיל לבעבע ובהעדר פתרונות השביתה הפתאומית שנכפתה שם לפני חודש, שוב נראית

פתרון קל.

 

בתוך כך, ההסתדרות שכרה לאחרונה את שירותיו של פרופ' ירון זליכה כדי שינתח עבורה את כדאיות הכנסת משקיעים פרטיים לנמל. הבדיקה אמורה להסתיים בתוך מספר שבועות, אז יוחלט בהסתדרות ובנמלי חיפה ואשדוד האם זהו כיוון הפעולה אליו כולם הולכים, הכל במטרה למנוע פגיעה קשה עד כדי סגירה של אחד מנמלי הים התיכון (חיפה ואשדוד) כבר בתחילת העשור הבא.

 

הכנסת המשקיע החדש אמורה לפטור את המדינה מהשקעות כבדות בנמלי חיפה ואשדוד. מנגד, המדינה קפצה על ההזדמנות שוועדי הנמלים קיבלו אופק תעסוקתי וירטואלי בדמות הכנסת משקיע זר, וכבר הקימו צוות לא רשמי של משרד האוצר ורשות החברות כדי למצוא משקיע פוטנציאלי, אולי אפילו לעניין את TIL ההולנדית שאמורה להפעיל ב-2020 את הנמל החדש באשדוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x