$
בארץ

מהרן פרוזנפר ימכור את מתקן ההתפלה באשדוד

מקורות בחרה ביועץ הכלכלי לרמטכ"ל לשעבר להובלת המכירה. הליך המכירה צפוי להתחיל בחודש הבא

גולן חזני 08:0317.06.18

מהרן פרוזנפר, לשעבר היועץ הכלכלי לרמטכ"ל, ינהל עבור חברת מקורות את הליך מכירת מתקן ההתפלה באשדוד, כך נודע ל"כלכליסט". דירקטוריון מקורות שכר את שירותיו של פרוזנפר כיועץ מיוחד לענייני המכירה, לאחר שהמנכ"ל אלי כהן נמצא מנוע מלטפל בהליך הזה מאחר שבעבר הוא היה בעל תפקיד בבנק הפועלים, וכעת למקורות יש חוב לבנק, שמימן לה את בניית המתקן באשדוד.

 

 

 

הליך המכירה צפוי לצאת לדרך בחודש הבא, לאחר שמנהל רשות החברות ינקי קווינט יאשר את הפשרה, שעומדת על סף חתימה, בין מקורות לקבלניות הפרויקט, סדיט הספרדית ומנרב הישראלית. מקורות תבעה מהחברות 700 מיליון שקל על הליקויים בפרויקט שנקלע לחדלות פירעון. הפשרה הראשונה, על 180 מיליון שקל, לא אושרה על ידי לויט. ההצעה המשופרת עלתה לכ־190 מיליון שקל, רשות החברות צפויה לאשר אותה.

 

 

 

שאלה מעניינת היא כיצד הממשלה תפעל מול חוב של מקורות בסך 150 מיליון שקל בשל אי עמידה ביעדי התפלת המים במתקן. נראה שהממשלה תציע לחברה פריסת חוב או הקטנה שלו. מקורות החלה בהליכים לבניית מתקן ההתפלה באשדוד ב־2011, והתחייבה לספק מים החל מ־2014. בפועל נרשם איחור של כשנתיים בתחילת העבודה, וגם התפוקה היתה לקויה.

 

 

מתקן ההתפלה באשדוד מתקן ההתפלה באשדוד צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x