$
בארץ

ליברמן: "כחלון אישר העברת כספים למיגון העורף, אבל לא ראינו אותם בספר התקציב"

שר הביטחון התייחס למיגון העורף, ובייחוד יישובי הצפוןבכנס לשכת רואי החשבון באילת: "ההשקעה במיגון בעזה היתה 37 אלף שקל פר תושב. בצפון זה רק 940 שקל". על האיום של חמינאי בנושא העשרת האורניום אמר: "זו לא בעיה ישראלית, זו בעיה עולמית. האיראנים הולכים על חבל דק"

עמרי מילמן 13:2405.06.18

"דווקא הצפון הכי פחות ממוגן. אם אני לוקח אזור הכי מוגן מבחינת מיגון העורף זה עוטף עזה, והשקעה בשנים האחרונות פר תושב הייתה 37 אלף שקל, לכל רכיבי מיגון העורף, בצפון זה 940 שקל. אין מה לעשות, בלי קמח אין תורה. ולכן חייבים להגדיל השקעה בכל הנושא. לא רק מסיבה ביטחונית, אלא גם לאפשרות לרעידת אדמה, שכן כל הצפון יושב על השבר הסורי האפריקאי, והסבירות לרעידת אדמה גבוהה יחסית". כך אמר היום שר הביטחון אביגדור ליברמן בכנס אילת של לשכת רואי החשבון. לדבריו "אלוף פיקוד העורף נפגש עם שר האוצר, התשובה הייתה חיובית, בספר התקציב לא ראינו את הכסף. בשנת 2018".

 

ליברמן המשיך: "השגנו תוך כדי דיוני התקציב 150 מיליון שקל שכרגע מממשים ומנסים לסגור את הפרצות הדחופות, אני מניח שעד סוף השנה תהיה התקדמות משמעותית, אך אי אפשר רק לסגור פרצות טלאי על טלאי, צריך לאשר תוכנית מקיפה".

 

ליברמן התייחס להכרזה של המנהיג העליון באיראן, חמינאי, לגבי העשרת האורניום ואמר כי "זה סימן להיסטריה בצמרת האיראנית. זה בא בעקבות הודעת קונצרן פיז'ו שהם עוזבים את איראן, בגלל פחד מסנקציות. כשקונצרן כזה יוצא מאיראן בגלל סנקציות זה איתות לכל המגזר העסקי, הם מעמודי התווך של הכלכלה האירופית. מאז עידן חומייני לא היו כאלה שביתות ומחאות כמו שראינו בחודשים האחרונים, גם שביתה של נהגי משאיות, של הבזארים הגדולים, הקריאה להחזרת השאה האיראני".

 

 

עלי חמינאי, המנהיג הרוחני של איראן. עלי חמינאי, המנהיג הרוחני של איראן. צילום: בלומברג

 

עוד הוסיף כי "גם כשאתה מסתכל על הנתונים הכלכליים, על האינפלציה, אין ספק שהנושא הכלכלי, ההתדרדרות הכלכלית המהירה ואי השקט זה מטריד אותם. והודעת פיז'ו הביאה את חמינאי להכריז מה שהכריז".

 

לגבי השאלה האם איראן תפרוש מההסכם השיב כי "איראן זו לא בעיה ישראלית. זו בעיה עולמית, אזורית, אנחנו רואים חתרנות איראנית בבחריין, תימן, במפרץ בלבנון. מי שהקשיב בחודשים האחרונים למנהיגי סעודיה, לשר החוץ, אני נשמע לעומתו כמו יונה של שלום עכשיו, כשאתה שומע את המנהיגים הסעודים, איך הם מתבטאים – הוא היטלר של היום. זה הרבה מעבר לישראל וחשוב כל הזמן לדבר על זה מול קהילה בינלאומית. גם חלק גדול מפעולות טרור מול העולם, הדרכה איראנית, גם כשאתה לוקח בשנים האחרונות, דו"ח של הממשל האמריקאי איראן מופיעה כספונסרים של הטרור שנה אחרי שנה. אם הם פורשים מההסכם זה לא ישאיר שום מרחב תמרון למדינות אירופה, הלוואי וגם הם יפרשו מההסכם. אני חושב שהאיראנים הולכים על הגבול הדק ומנסים לאותת, לסחוט, לאיים אבל אני מסופק אם בסופו של דבר יפרשו, כי הם מבינים שבאותו רגע גם אירופאים מחוץ להסכם וכל הזיקה שהייתה לקהילה הבינלאומית, כל תקווה לשיפור, תעלם וזה יכה בשווקים האיראנית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x