שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כחלון: הנזק הכלכלי מטרור העפיפונים מוערך ב-5 מיליון שקל

שרי האוצר והחקלאות סיכמו על הקצבת 16 מיליון שקל כבר בחודש הקרוב, לטובת ביטוח מסובסד לחקלאים שייפגעו מפשיעה חקלאית. כחלון: "כדי להקל על החקלאים לעבור את התקופה הקשה החלטנו על מתן מקדמות של 50% מגובה הנזק המשוער"

צבי זרחיה 16:2204.06.18

שר האוצר משה כחלון הודיע בצהריים (ב') בישיבת סיעתו כולנו, כי החקלאים יקבלו מיידית מקדמות של 50% מגובה הנזק המשוער בגין הטרור החקלאי שנגרם להם. כחלון ושר החקלאות אורי אריאל סיכמו על הקצבת 16 מיליון שקל כבר בחודש הקרוב, לטובת ביטוח מסובסד לחקלאים שייפגעו מפשיעה חקלאית.

 

 

 

כחלון חשף את הנזקים הכלכליים של טרור העפיפונים: "5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. הנזק הכלכלי המוערך – 5 מיליון שקל".

 

כחלון אמר כי "הפשיעה והטרור נגד החקלאות הפכו למכת מדינה. בחודשים האחרונים החקלאות בישראל נמצאת תחת מתקפה. בדרום, יישובי עוטף עזה סובלים ממתקפות בלתי פוסקות של טרור העפיפונים. בצפון ובכל רחבי הארץ מתפשטת תופעה של פשיעה חקלאית וונדליזם.

 

 

שריפה השבוע בעוטף עזה שריפה השבוע בעוטף עזה צילום: רויטרס

 

"כבר לפני כחודש, עם תחילת תופעת עפיפוני התבערה הגעתי לעוטף עזה והכרזתי שהמדינה  מכירה בתופעה כטרור לכל דבר ועניין והתושבים יפוצו עד השקל האחרון. עד כה נפתחו 25 תביעות אשר כוללות כ-5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. כל התביעות נמצאות בשלבי טיפול מתקדמים.

 

"כדי להקל על החקלאים לעבור את התקופה הקשה הזאת החלטנו היום על מתן מקדמות של 50% מגובה הנזק המשוער והיתר יטופל במהירות האפשרית ללא עיכובים. החקלאים שלנו הם אנשים חזקים שעברו תקופות קשות ולא ישברו מטרור העפיפונים.

 

"מדובר בחלק מתכנית כוללת למיגור הפשיעה החקלאית שאנחנו מגבשים עם משרדי החקלאות וביטחון פנים. כחלק מהתוכנית נתגבר את כוחות הביטחון באזורים הרלבנטיים, נחמיר את הענישה ונטיל קנסות מוגדלים על הפושעים.

 

"אנחנו רואים בחקלאות ובשמירה על קרקעות ישראל ערך עליון וענף כלכלי חשוב. ממשלת ישראל עומדת לצידם של החקלאים בתקופה הקשה שהם עוברים – לא נפקיר אותם", סיכם שר האוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x