$
בארץ

סוואמי אייר מונה למנכ"ל התעשייה האווירית בצפון אמריקה

אייר, טייס לשעבר בחיל האוויר האמריקאי ובעל תואר שני בהנדסת תעופה, מונה למנכ"ל החברה הבת של התעשייה האווירית, IAI North America

אמיתי גזית 12:4704.06.18

התעשייה האווירית הודיעה הבוקר (ב') על מינויו של סוואמי אייר (Swami Iyer) לתפקיד מנכ"ל IAI North America, החברה הבת בארה"ב. במסגרת תפקידו יהיה אייר אחראי על כלל פעילותה של התעשייה האווירית בצפון אמריקה, כולל החברות הבנות סטארק ואלתא צפון אמריקה.

 

בתפקידו האחרון כיהן אייר כנשיא ומנכ"ל 3eTI ו-Ultra Electronics, לפני כן כיהן כסמנכ"ל דיפנס וחלל בתאגיד האניוול (Honeywell International), שם ניהל פעילות בהיקף כולל של כ-14 מיליארד דולר.

 

אייר, טייס עם מעל 3,500 שעות טיסה במגוון כלי טיס, היה לוטננט קולונל (דרגה המקבילה לסגן אלוף בצה"ל) בחיל האוויר האמריקאי והיה אחראי לפעילות הבינלאומית בדרום אסיה ואוסטרליה. בהשכלתו הוא בעל תואר שני בהנדסת תעופה מאוניברסיטת מישיגן.

סוואמי אייר. "אתגר חדש" סוואמי אייר. "אתגר חדש" צילום: התעשייה האווירית

 

 

הראל לוקר, יו"ר התעשייה האווירית מסר: "ארה"ב מהווה 75% מהשוק הביטחוני העולמי הפתוח לעסקים בעבור התעשייה האווירית. החברה מתכוונת להתמקד ולצמוח בשוק זה. גם הסכם הסיוע שנחתם עם ממשל אובמה מחייב את החברה להיערך באופן שונה בארה"ב.

 

"אני מברך על מינויו של סוואמי אייר לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית בצפון אמריקה. הוא האיש המתאים לשאיפות שלנו באזור זה. יש לו ניסיון בארה"ב בתחומי פעילותה השונים של החברה, יחד עם יכולות ניהוליות ועסקיות מרשימות. אני מאמין כי יפעל בהצלחה לטובת מיצוי הפוטנציאל הטמון בשוק האמריקאי בעבור התעשייה האווירית".

 

סוואמי אייר מסר: "אני שמח לקבל את ההובלה של IAI NA ומצפה להעמקת אחיזתה ונוכחותה בשוק האמריקאי. זהו אתגר חדש ומאתגר אליו אני מגיע עם רקע משמעותי בתעשייה. התעשייה האווירית היא חברה מגוונת מאוד עם יכולות טכנולוגיות ומערכות יוצאות דופן, שיכולות לתת מענה מצוין לצרכי השוק האמריקאי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x