$
בארץ

חיפה כימיקלים הודיעה שלא תפתח מחדש את מפעל הדשנים הצפוני

המפעל סגור זה שנה בעקבות סגירת מכל האמוניה - חומר הגלם המרכזי המשמש לייצור דשנים. לקראת דיון משפטי מכריע ביום שלישי סביב גורל עובדי המפעל הודיעה הנהלת חיפה כימיקלים: "המפעל לא ישוב לפעול באותה מתכונת". העובדים: "מהלך ציני של ההנהלה"

ליאור גוטמן 23:1503.06.18

חברת חיפה כימיקלים החליטה שלא לפתוח מחדש את מפעל הדשנים הצפוני שלה ולבחון חלופות להפעלתו במתכונת שונה, כהגדרתה. מפעל הדשנים הצפוני של החברה סגור זה שנה, עקב סגירתו של מכל האמוניה בחיפה - חומר הגלם המרכזי המשמש לייצור דשנים.

 

יש לציין, כי מפעל הדשנים הדרומי של חיפה כימיקלים בדימונה ימשיך להיות פעיל, היות שאליו מייבאת החברה אמוניה הדרושה להפעלתו במכלים קטנים דרך נמל אשדוד.

 

הפגנה נגד מיכל האמוניה בחיפה הפגנה נגד מיכל האמוניה בחיפה צילום: דוברות עיריית חיפה

 

היום הודיעה חיפה כימיקלים כי המפעל סגור זה למעלה משנה ומתקני הייצור בו דוממים, על רקע שלילת רישיון העסק שלו על ידי עירית חיפה (עקב הצורך לספק לו אמוניה - ל"ג). "עירית חיפה מונעת במכוון מחיפה כימיקלים קבלת היתרי בניה ורישיון עסק שיאפשרו את חזרת המפעל על עובדיו,לפעילות סדירה".

 

מהחברה נמסר עוד שחזרת אתר הייצור הצפוני לפעילות עלולה לקחת זמן רב וכי האתר לא יפעל יותר במתכונת שבה עבד עד לפני שנה. לכן, הסבירו בחברה, כי הם בוחנים חלופות שונות להפעלתו - אך המפעל עצמו שהעסיק 250 עובדים לא יפעל במתכונת דומה לזו שהופעלה בעבר. זאת לאחר שלא נמצאה דרך לכפות על עירית חיפה את מתן ההיתרים הנדרשים אשר יאפשרו את הפעלת המפעל.

 

מוועד עובדי חיפה כימיקלים המאוגדים בכוח לעובדים אמרו בתגובה להודעת חיפה כימיקלים על סגירת המפעל כי "מדובר בלא פחות ממהלך מתוזמן ואכזרי לקראת הדיון שקבוע ביום שלישי בפני נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, השופט אלכס קוגן (הדיון יעסוק בגורל העובדים - ל"ג). 

 

"ההנהלה ביטלה את הישיבה שהיתה קבועה לשבוע שעבר עם נציגות העובדים, ואף סירבה לקבוע אחרת עד הדיון ביום שלישי. והכל, כדי שהעובדים יתרשמו מההצגה ששודרה כעת (כלומר, מהפעלת הלחץ, מסגירת המפעל - ל"ג). 

 

"לצערנו גילינו שוב שהחברה אינה בוחלת בשום אמצעי כדי להפעיל לחץ פסול על גבם ופרנסתם של מאות עובדי המפעל ובני משפחותיהם. נציגות העובדים תמשיך ותפעל בכל המישורים להשבת המפעל לעבודה בהקדם ולמצער תשלום פיצוי מלא לכל עובד ועובדת על מחדליה יוצאי הדופן של החברה, שאף קיבלו ביטוי בהחלטותיו של בית המשפט העליון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x