$
בארץ

דירקטוריון נתג"ז אישר: החברה תהפוך שקופה לציבור

דירקטוריון החברה הממשלתית אישר את רישום סדרת אג"ח בהיקף של 1.2 מיליארד שקל למסחר. החברה תתחיל לדווח לבורסה באופן שוטף

ליאור גוטמן 11:0931.05.18

דירקטוריון חברת נתיבי גז הממשלתית (נתג"ז) אישר השבוע רישום למסחר של חלק מסדרות האג"ח של החברה. המהלך, שנחשף בסוף 2017 ב"כלכליסט", כולל בשלב זה את סדרת אגרות החוב ד' שהיקפה כ-1.2 מיליארד שקל. הסדרה הונפקה באפריל 2014 והורחבה פעמיים, הפעם האחרונה בוצעה בנובמבר 2015. עד היום היא נסחרה במסחר פרטי למוסדיים עם דרוג Aa1 מצד "מידרוג" וAA מצד S&P .

 

לפי נתיבי גז (נתג"ז) עד יום רישומן למסחר הציבורי תשאנה אגרות החוב ריבית שנתית בשיעור קבוע של 2.95%, והחל ממועד רישומן למסחר ציבורי, שצפוי ל- 7.6.18, יופחת שיעור הריבית שתישאנה אגרות החוב בשיעור של 0.3% (על בסיס שנתי), ואגרות החוב תישאנה החל מאותו מועד ריבית נקובה שנתית בשיעור של 2.65%.

 

שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה המים, ח"כ ד"ר יובל שטייניץ, אמר שהוא החליט לאפשר את המסחר באג"ח של חברת נתג"ז, "מתוך כוונה להביא לחיסכון בעלויות ההון של החברה, ולהגברת השקיפות של התנהלותה. זאת, לאחר שהתרשמתי שמדובר בחברה טובה, אמינה ויעילה." יו"ר נתג"ז, איתן פדן, הוסיף שהמהלך יאפשר לחברה לגייס בעתיד כסף מקהלים רחבים יותר בשוק, ובכך להגדיל את הגמישות המימונית של החברה.

 

נתיבי גז הוקמה בתחילת העשור הקודם, בהמשך לגילוי מאגרי הגז בים התיכון. החברה היא מונופול בתחומה, מוחזקת כולה על ידי הממשלה ומפוקחת על ידי משרד האנרגיה. עיקר מטרותיה הם הקמה, פיתוח ושדרוג מערכת הולכת הגז הטבעי הפנים־ארצית.

 

צינור גז טבעי של נתג"ז צינור גז טבעי של נתג"ז

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x