$
בארץ

אושר סופית: הורים יוכלו להעביר חלק מתוספת חופשת הלידה עבור תאומים לאב

מליאת הכנסת אישרה היום את התיקון לחוק עבודת נשים הקובע כי בן זוג של עובדת יוכל לממש עד שבועיים מהתוספת לחופשת הלידה במקומה. ח"כ יואל חסון, יוזם החוק: "הגיע הזמן לאפשר לכל זוג הורים לחלוק לפי רצונם את אחריות הטיפול בילדים"

שחר אילן 18:0929.05.18

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את חוק התאומים של ח"כ יואל חסון וקבוצת חברי כנסת, שמיועד לאפשר לבני הזוג תקופה של חופשת לידה משותפת.

 

חוק עבודת נשים קבע עד כה כי עובדת שילדה בלידה אחת יותר מילד אחד, זכאית להאריך את תקופת הלידה וההורות שלה בשלושה שבועות נוספים עבור כל ילד. התיקון לחוק קובע כי בן הזוג של אותה עובדת יוכל לממש עד שבועיים מתוך שלושת השבועות הנוספים במקום בת זוגו. במקרה של לידה רבת עוברים יוכל לקחת שבועיים עבור כל ילד נוסף. כן יכול להשתמש בחלק מהתקופה מיד לאחר הלידה.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר שהמצב הקודם היה בלתי מספק ולא לקח בחשבון "את הקשיים הפיזיים והנפשיים האדירים והייחודיים הכרוכים בהבאת שני ילדים (או יותר) לעולם בבת אחת". ההסדר הקודם גם הגביל את האב בלקיחת חופשה במקביל לאם מיד לאחר הלידה. בכך התעלם מהעובדה ש"עבור הורים רבים, התקופה הקריטית ביותר לטיפול בילדים ולתמיכה אחד בשני היא דווקא מיד לאחר הלידה, ולא בתום תקופת הלידה וההורות הבסיסית, 14 שבועות לאחר הלידה".

 

ח"כ חסון אמר שהחוק הוא "עוד צעד בדרך לשוויון בין גברים לנשים. הגיע הזמן לאפשר לכל זוג הורים לחלוק לפי רצונם את אחריות הטיפול בילדים".

 

ח"כ יואל חסון. "עוד צעד בדרך לשיוויון בין גברים לנשים" ח"כ יואל חסון. "עוד צעד בדרך לשיוויון בין גברים לנשים" צילום: יואב דודקביץ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x