שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

התנועה לעידוד האופנה הפגינה נגד בכירי האוצר ביפו: "אנו משלמים מע"מ, והסינים פטורים"

בכירי משרד האוצר הגיעו למתחם שוק הפשפשים כדי להעניק סדרת הרצאות בברים - ונתקלו במפגינים; מנהל רשות המסים ערן יעקב: "הפטור מייצר תחרות ומאפשר לציבור להתמודד עם יוקר המחיה"

עמרי מילמן 22:0227.05.18
התנועה לעידוד האופנה בישראל הפגינה הערב נגד מדינות רשות המסים והאוצר בנוגע לפטור ממע"מ על קניות מקוונות מחו"ל של עד 75 דולר; זאת, בזמן הרצאה שנתן מנהל רשות המסים, ערן יעקב, בשוק הפשפשים ביפו - שנערכה כחלק מאירוע "שוק חופשי" שבו בכירי האוצר התארחו בברים במתחם.

 

לדברי המפגינים, "לא יכול להיות שיצרן ישלם 17% מע"מ, וירדני פטור ממע"מ. הסינים עושים צבא? למה כחלון רץ עם הזנב בין הרגליים לטבע".

 

על כך השיב יעקב כי "בישראל הפטור ניתן עד 75 דולר, באירופה עד 26 יורו. יש החלטה להוריד לאפס אך יש מדינות שם הפטור הוא על סכומים גבוהים. הפטור בישראל לא נמוך בהשוואה בינלאומית".

  

עוד הוסיף כי הפטור מייצר תחרות ומאפשר לציבור להתמודד עם יוקר המחיה. "אם אני רוצה לייבא נעליים אני יכול למצוא ב-100 דולר אבל פה בחנויות ב-1,000 שקל. האפשרות לייבא מאפשרת תחרות טובה יותר".

 

ברשות המסים לא אוהבים את הפטור ממס והיו מעדיפים לבטל אותו; ואולם עד כה שר האוצר כחלון סירב לעשות זאת, שכן הדבר יהווה בפועל העלאת מסים.

 

 

מפגינים בשוק הפשפשים מפגינים בשוק הפשפשים

 

 

ערן יעקב בשוק הפשפשים ערן יעקב בשוק הפשפשים

 

יעקב התייחס לטענות לפיהן מדיניות המס כיום מעודדת השקעה בנדל"ן לאור הפטור ממס על שכירות של עד 5,000 שקל. לדבריו, "לגבי הסיפור של פטור ממס על שכירות, האם זה נכון היום, זה משהו שצריך לשקול. צריך לזכור שבעולם של ריבית אפסית יש תופעות שלא בהכרח יקרו כשהריבית תעלה.

 

לגבי ההצעה להשוות את התנאים גם לגבי המס על רווחי הון בבורסה אמר כי "המשמעות של פטור ממס לרווחי הון היא העדפת ספקולציה על עבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x