שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שר החקלאות: אחתום על הצו להעלאת מחירי החלב שבפיקוח - בתנאי שכחלון יצטרף

כבר לפני חודשיים המליצה ועדה משותפת להעלות את המחירים ב-3.7% - והשרים לא פעלו בנידון. אורי אריאל בוועדת הכספים: "לא אהיה זה שאחתום ואז יגיד השר 'מנעתי את העלאת המחירים'"

נורית קדוש 14:3423.05.18

למרות שנמנע מלחתום במשך כחודשיים על המלצת ועדת המחירים להעלות את מחירי החלב שבפיקוח, נכנע שר החקלאות אורי אריאל ללחצים ונערך לחתימה. אריאל התנה את חתימתו בכך שגם שר האוצר משה כחלון יחתום על הצו.

 

 

בדיון שהתקיים היום (ד') בוועדת הכספים בנושא 'פיקוח ודיווח על ביצוע תקציב משרד החקלאות ופיתוח הכפר' דנו הנוכחים בהעלאת מחירי החלב על רקע מה שהגדירו כ"סכנה לקיום המחלבות". השר אריאל הצהיר שהוא מוכן לחתום על המהלך, אך הוא ממתין להצהרה מצד שר האוצר שגם הוא ייתן את חתימתו, יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני דרש בתוך שעה תשובה משר האוצר האם הוא יחתום על המהלך במידה ושר החקלאות יעשה זאת.

מוצרי חלב מוצרי חלב צילום: מיקי נעם אלון

 

 

לעניין עלות מוצרי החלב ציין השר, כי ועדה קבועה במשרד האוצר, שבה חבר גם משרד החקלאות, החליטה לפני פסח שראוי להעלות את מחירי מוצרי החלב ב-3.7%: "הוועדה הגישה את המסקנות אליי ואל שר האוצר, אני חושב שלא נכון להעלות את מחירי המוצרים המפוקחים ותחת זה לפצות את המחלבות, פניתי פעמיים לשר האוצר ולא קיבלתי תשובה. אני לא מעכב חתימה, ברגע שתהיה הסכמה עם שר האוצר אחתום. לא אהיה זה שאחתום ו(אז) יגיד השר 'מנעתי את העלאת המחירים'".

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אריאל פנה לכחלון בבקשה לאשר מענק לתנובה טרה ושטראוס, על רקע התייקרות מחיר המטרה. כחלון התעלם מהמכתב ואריאל איים כי לא יאשר את העלאת מחיר החלב הגולמי לרפתנים, כל עוד כחלון לא יחתום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x