$
בארץ

מאגר הגז לווייתן: נובל אנרג'י הגיעה להסכמות עם איגוד השרון על שת"פ לשמירה על בריאות הציבור

על פי ההסכמות, יוקם צוות משותף שיבטיח כי הפקת הגז באסדת לווייתן תיעשה תוך שמירה על בריאות הציבור ורמות פליטה מינימליות

ליאור גוטמן 13:2021.05.18

איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל וחברת נובל אנרג׳י האמריקאית יקימו צוות משותף שיבטיח שהפקת הגז באסדת לוויתן תיעשה תוך שמירה על בריאות הציבור ועל רמות פליטה מינימליות, זאת בכפוף לתנאי היתר הפליטה שיקבעו משרדי הממשלה. בכך מגיע לסיומו אחד הויכוחים הסביבתיים שנולדו עם אישור פיתוח המאגר, זאת שעה שתושבי הסביבה חששו שהקמת אסדת לוויתן מרחק 7-10 ק"מ מחוף דור עלולה לפגוע באיכות החיים של תושבי הסביבה.

 

איגוד ערים שרון כרמל מרכז את הפיקוח על הקמת אסדת לויתן מטעם 18 רשויות מקומיות בשטח שבין מגידו, חוף הכרמל ונתניה. מי שארגן את ההסדר החדש הוא יו"ר האיגוד יעקב אדרי והמנכ"ל ניר סהר עם נציגי חברת נובל אנרג׳י, זאת לאחר סדרת פגישות שם הוצגו התוכניות המפורטות בהיתר הפליטה של אסדת לוויתן ופורטו תהליכי הטיפול השונים שיבוצעו על גבי האסדה. מנכ"ל האיגוד ניר סהר אמר כי הפגישות התקיימו בהמשך לשאלות הבהרה שהעביר האיגוד לנובל ומטרתם להבטיח כי כל ההיבטים הסביבבתיים הנוגעים להפעלת האסדה יישמרו ויפוקחו".

 

יו"ר האיגוד יעקב אדרי ציין לאחר הקמת הצוות, "הגז הטבעי הינו פתרון עדיף על הזיהום שנגרם מפעילות תחנות הכוח הפחמיות, אך בכוונתנו לפקח גם על ייצור והשימוש בגז טבעי, בכדי להבטיח שמירה על איכות הסביבה ואיכות חיי התושבים".

 

נובל אנרג'י אישרו את הדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x