בארץ

פרסום ראשון

מלחמה זה עסק רווחי: רפאל מוכרת לרומניה את כיפת ברזל

במסגרת העסקה תקבל החברה הרומנית את הידע והרישיון לייצור מערכות הגנה אווירית לרבות כיפת ברזל, עמדות נשק נשלטות מרחוק מדגם "סמסון" וטילים מדגם "ספייק". היקף העסקה - מאות מיליוני דולרים

יואב סטולר 12:0417.05.18
רפאל חתמה אמש על הסכם שותפות תעשייתית עם חברת ROMAERO הרומנית לייצור מקומי של מערכות הגנה אווירית ומערכת קרקעיות, כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת העסקה תקבל החברה הרומנית את הידע והרישיון לייצור מערכות הגנה אווירית לרבות כיפת ברזל, כיפת ברזל ימית, עמדות נשק נשלטות מרחוק מדגם "סמסון" וטילים טקטיים מדוייקים מדגם "ספיי'ק" (המכונה גם "גיל).

 

שיתוף הפעולה החדש שנחתם בין מנכ"ל רומאירו, רמוס וולפסקו ומנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן, צפוי על פי הערכות להיות שווה עבור חברת רפאל מאות מיליוני דולרים.

 

 

 

ההצטיידות המאסיבית שמובילה ממשלת רומניה ואף גובתה בתוכניות שאושרו בפרלמנט המקומי מגיעות על רקע המתיחות במזרח אירופה. העסקה לייצור מערכות ההגנה ומערכות הנשק המתקדמות של התעשייה הישראלית נועדו לתת מענה לדרישות המבצעיות של הצבא הרומני, כשהעין של קברניטיו פוזלת בחשש אל עבר הדוב הרוסי ממזרח.

 

 

סוללת כיפת ברזל סוללת כיפת ברזל צילום: אי פי איי

 

ההסכם החדש עם ייצרנית מערכות הלחימה הרומנית הוא הפעם הראשונה בה מעבירה רפאל את הייצור לאדמת רומניה. עם זאת, מדיניות זו היא חלק מבסיס הפעילות העיסקית של רפאל מזה כ-15 שנה במהלכם מיושמים תוכניות ייצור דומות ביותר מ-50 חברות בחו"ל. 

 

הייצור באמצעות שיתופי פעולה עם חברות מקומיות או הקמתן כחברות בת של רפאל מעניקה התנהלות רב לאומית מסודרת וחשוב לא פחות תחרותיות להצעה הישראלית בהשוואה למתחרותיה בעולם. ההבטחה ליצירת עבודה עבור אזרחי המדינות איתן נחתמים ההסכמים היא אלמנט חשוב ביכולתה של רפאל להרחיב את פעילותה בארצות הברית, אירופה, דרום אמריקה, אסיה ועוד.

 

מנכ"ל רומאירו רמוס וולפסקו ומנכ"ל רפאל האלוף במיל' יואב הר אבן חותמים על הסכם מנכ"ל רומאירו רמוס וולפסקו ומנכ"ל רפאל האלוף במיל' יואב הר אבן חותמים על הסכם צילום: רפאל

 

מנכ"ל ROMAERO רמוס וולפסקו הסביר את חשיבות ההסכם עבור החברה ורומניה: "הגידול בהוצאות הביטחון של רומניה מביא הזדמנויות חסרות תקדים להשקעות גדולות בתעשייה הביטחונית. אנחנו גאים מאוד על שיתוף הפעולה עם רפאל, אחת התעשיות הביטחוניות הבולטות ביותר בעולם. יחד נוכל להרחיב את היעדים ואת המכירות שלנו בעולם, עם המערכות החדישות ביותר שייוצרו ברומניה. אנו נפעל יחדיו כדי לספק מערכות ושירותים באיכות גבוהה ובתחרותית".

 

מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן, בירך על חתימת העסקה ואמר: "הפתרונות המתקדמים של רפאל נמצאים בשימוש ברחבי העולם, כמו גם ברומניה. אנו מצפים להרחיב את נוכחותנו כאן ולעבוד עם השותפים החדשים שלנו ROMAERO, , כדי ליצור דרכים חדשות של שיתוף פעולה עם התעשייה המקומית ועם ספקים. רפאל מחויבת למדיניות של שותפויות בינלאומיות לטווח ארוך לצורך קידום הפיתוח הטכנולוגי, והייצור המקומי זהו חלק מרכזי באסטרטגיה שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x