בארץ

פרסום ראשון

תקלה במתקן הזיקוק המשוכלל של בז"ן

התקלה מגבילה את החברה מלייצר את מלוא תפוקת הבנזין שהיא מייצרת בשוטף, כך שחלק מהלקוחות שלה נאלצים לשנע על חשבונם בנזין מהדרום לצפון ולספוג את עלויות השינוע

ליאור גוטמן 10:2317.05.18

בתי הזיקוק בחיפה, שבשליטת עידן עופר, מנסים לתקן בימים האחרונים תקלה במתקן הזיקוק המשוכלל ("פצחן"). כך נודע לכלכליסט. מתקן זיקוק זה נבנה בהשקעה של קרוב ל-600 מיליון דולר והוא פועל בכח גז טבעי עם יכולת לזקק דלקים באיכות גבוהה.

 

 

 

 

ישר בן מרדכי מנכ"ל בזן ישר בן מרדכי מנכ"ל בזן צילום: צביקה טישלר

 

 

נכון לעכשיו התקלה מגבילה את החברה מלייצר את מלוא תפוקת הבנזין שהיא מייצרת בשוטף, כך שחלק מהלקוחות שלה נאלצים לשנע על חשבונם בנזין מהדרום לצפון ולספוג את עלויות השינוע. עוד נודע שגם אחד ממתקני הזיקוק האחרים (מז"ג - מתקן זיקוק גלם) אינו פועל בתפוקה מלאה. מדובר באחד משלושה מתקנים שקיימים שם.

 

"כלכליסט" פנה לבז"ן לשאול על מהות התקלות והתגובה נכון לעכשיו היא ש"בתי הזיקוק אינם מתייחסים לנושאים מסחריים". יצוין שבתי הזיקוק בחיפה מספקים כ-60% מהביקוש לבנזין וסולר במשק המקומי, כך שתקלה משמעותית ולאורך זמן עלולה לפגוע גם בצרכי המשק.

 

בז"ן סיימה את הרבעון הראשון של 2018 עם צבר הכנסות של כ-228.6 מיליון דולר, עלייה של כ-4.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי לרבעון הראשון של השנה הסתכם בכ-32.3 מיליון דולר, עלייה של כ-23% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x