$
בארץ

ביה"ד הטיל קנס של עד 3,000 שקל לכל שעת השבתה עתידית של ועדי הנמלים

הקנס יוטל על ביזיון ביה"ד לעבודה שאסר להשבית את הרציפים, והוא יחול על כל ראשי הוועדים לפי המפתח הבא: בכל שעה מ-24 השעות הראשונות של ההשבתה, ראשי הוועדים ישאו בקנס אישי של 1,500 שקל, ועל כל שעה מעבר לכך יוכפל הקנס לעד 3,000 שקל לכל שעת השבתה

ליאור גוטמן 13:0216.05.18

ביה"ד הארצי לעבודה הטיל אתמול בלילה (ג') "קנס צופה פני עתיד" של 3,000-1,500 שקל לכל שעת השבתה שתרשם בנמלי חיפה ואשדוד.

 

 

 

הקנס יוטל על ביזיון ביה"ד לעבודה שכבר קבע שאין להשבית את הרציפים, והוא יחול על כל ראשי הוועדים לפי המפתח הבא - בכל שעה מ-24 השעות הראשונות של ההשבתה, ראשי הוועדים ישאו בקנס אישי של 1,500 שקל, ועל כל שעה מעבר לכך יוכפל הקנס לעד 3,000 שקל לכל שעת השבתה. הקנס, אם יוטל, אף חושף אותם לתביעות אישיות מצד לקוחות בשל הפרה לכאורה של צווי בית הדין.

 

בתוך כך, נקבע אתמול שהנהלות נמלי חיפה ואשדוד, ההסתדרות והוועדים בנמלים ייכנסו למו"מ רצוף ומרתוני ל-18 יום. הצדדים ידווחו על ההתקדמות במו"מ ב-28 במאי, כאשר בית הדין מצפה כי במהלך ימי המו"מ התפוקות התפעוליות בנמלים יישמרו ואף יעלו.

 

נמל חיפה נמל חיפה צילום: רויטרס

 

"שהמדינה תכריז מצב חירום"

 

בתוך כך, ציבור המשתמשים בנמלים שלחו הבוקר מכתב לממשלה שם הם מבקשים לבחון אפשרות של הפעלת הנמלים בכוח. "איננו מפרטים את הנזקים האדירים שארבעת הגופים וחבריהם סופגים על לא עוון בכפיהם וללא כל ידע ואפשרות להתערב ביחסים בין הצדדים. המשק מממן את כולם על חשבון פרנסתנו. כלו כל הקיצים", כתב ד"ר יורם זבה, יו"ר לשכת הספנות.

 

בפניה שלו, עליה חתומים בין השאר נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין ויו"ר מועצת המובילים גבי בן הרוש, הם מציעים לממשלה להפעיל את סעיף 160 לחוק העונשין שכותרתו "הפרעות ביחסי עבודה".

 

לדבריהם "סעיף זה דן בהכרזת מצב חירום בגין הפרעות חמורות המסכנות את הכלכלה בארץ או את המסחר עם מדינות חוץ או פוגעות בהם, על כל המשתמע מכך. המצב הקיצוני שנוצר לאחרונה מחייב יצירת הרתעה נאותה לעתיד. ממש למטרה זו נוצר הסעיף. אנו למודי ניסיון ומסיבה זו עד שנבטיח שקט בנמלים נכון הוא לעשות שימוש בסעיף זה". הם רומזים שהממשלה יכולה לכפות את הפעלת הנמלים בכוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x