$
בארץ

כחלון נועד עם מנוצ'ין: "מאז כניסת הממשל החדש השת"פ בין המדינות התהדק"

השרים סיכמו על המשך שיתוף הפעולה בנושא מימון טרור והלבנת הון בפורום משותף לישראל וארה"ב וכן בפרויקטים הכלכליים המשותפים לישראל ולרשות הפלסטינית

עמרי מילמן 14:0014.05.18

שר האוצר משה כחלון נועד הבוקר (ב') עם עמיתו האמריקאי סטיבן מנוצ'ין שהגיע לירושלים לטקס העברת השגרירות האמריקאית לבירה.

  

 

 

 

בפגישה, השלישית במספר מאז כניסת הממשל החדש והשנייה שמתקיימת בירושלים, סיכמו השרים על המשך שיתוף הפעולה בנושא מימון טרור והלבנת הון בפורום משותף לישראל וארה"ב. בנוסף, סוכם כי ימשיכו לשתף פעולה גם בפרויקטים הכלכליים המשותפים לישראל ולרשות הפלסטינית.

 

שר האוצר משה כחלון ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין שר האוצר משה כחלון ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין צילום: נעם ריבקין

 

 

כחלון הודה למנוצ'ין על העברת השגרירות לירושלים ועל הפרישה האמיצה מהסכם הגרעין האיראני: "אני שמח לארח כאן במשרד האוצר בירושלים את שר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ'ין, ידיד אמת של ישראל. מאז כניסת הממשל החדש שיתוף הפעולה בין המדינות התהדק בצורה דרמטית ואנחנו מרגישים את התוצאות. הנשיא טראמפ הודיע בצורה אמיצה, נכונה וחד משמעית על הכרה בירושלים כבירת מדינת ישראל. ארצות הברית הוכיחה אומץ שפרשה מההסכם הגרעין הרע שנחתם עם איראן והיווה סכנה ממשית לישראל והוכיחה שוב את עומק וטיב היחסים בין המדינות".

 

מנוצ'ין אמר כי הוא שמח "לייצג את הנשיא טראמפ באירוע ההיסטורי, לציון פתיחת השגרירות שלנו בירושלים. זהו מועד מאוד חשוב עבור שתי המדינות המסמל את החשיבות של הקשר בינינו . יש בינינו עבודה משותפת על כל כך הרבה נושאים, בעיקר על לוחמה בטרור ובמקורות המימון של הטרור באזור".

 

קודם לכן, באירוע מיוחד של ארגון ה-OU (ארגון הקהילות היהודיות-אורתודוקסיות באמריקה), אמר מנוצ'ין: "אני כל כך גאה לשרת בממשל טראמפ ואני כל כך גאה להיות כאן היום, אני יודע שזה יום שאני אזכור תמיד. זה יום שעבדו עליו שבעים שנה. אם כל הסיבות האלה לא טובות מספיק, יש עוד אחת להעביר את השגרירות. הנשיא היה יזם נדל"ן והוא רצה שהנכס של השגרירות בצד הנכון של העיר כאן בירושלים".

 

 צילום: נעם ריבקין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x