$
בארץ

בעקבות השביתה בנמלים - צים מאיימת להעביר חלק מהפעילות למדינות שכנות

לפי הערכות החברה נערכת להעברת הפעילות לנמל פיראוס שביוון משם פעלה בשנים האחרונות. במכתב ששלח מנכ"ל צים אלי גליקמן לשר התחבורה נכתב: "נערכים למתן שירות ספנותי אלטרנטיבי לישראל"

ליאור גוטמן 12:2010.05.18

בעקבות שביתת הנמלים חברת הספנות צים בוחנת אפשרות להוצאת חלק מהפעילות מישראל. כך כתב הבוקר (ה) מנכ"ל צים אלי גליקמן לשר התחבורה ישראל כץ.

 

 

 

 

רציפי נמל חיפה רציפי נמל חיפה צילום: נמל חיפה

 

 

במכתב ששלח גליקמן הוא מסביר שניתנה למנהליו הנחיה להיערך להוצאת פעילות ה"שטעונים" (העברת סחורות על גבי אוניות קטנות ובינוניות) של צים מישראל לנמלים למדינות שכנות, על מנת לא לפגוע בפעילות הבינלאומית המשוטענת בישראל. "צים לא תחסוך מאמצים להמשיך לשרת את לקוחותיה הישראלים ונערכת למתן שירות ספנותי אלטרנטיבי לישראל, תוך צמצום הפגיעה בקווים הבינלאומיים ובסחר עם מדינות אחרות", אומרים בצים, ומתכוונים ככל הנראה להעברת הפעילות לנמל פיראוס שביוון משם פעלה החברה בשנים האחרונות.

 

בצים מחדדים שהחלטה זו באה לאחר שבועות של עיצומים ועיכובים בנמלי אשדוד וחיפה שגרמו להתייקרויות עלות התפעול ולנזקים כבדים ללקוחת ישראליים ובינלאומיים. גליקמן הדגיש כי צים עוקבת מקרוב אחרי ההתפתחויות הביטחוניות ומתואמת עם הרשויות הרלוונטיות למקרה של מצב חירום. במקרה זה, כמו בכל אירוע בטחוני בעבר, צים תמשיך להיות החברה היחידה המעניקה שירות ללא תנאי למשק הישראלי בעתות חירום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x