$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מנהל הכור לשעבר מועמד למנכ"ל התעשייה האווירית

ד"ר אודי נצר ניהל את הקריה הגרעינית בדימונה במשך חמש שנים. בעבר כיהן כסמנכ"ל בכיר בוועדה לאנרגיה אטומית ועבד במשך 25 שנה בתפקידים בכירים ברפאל. את המנכ"ל הבא של התעשייה האווירית תבחר ועדה בראשות יו"ר החברה הראל לוקר

אמיתי גזית 06:5009.05.18

ד"ר אודי נצר הוא המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית, כך נודע ל"כלכליסט". נצר אישר את מועמדותו. לפני כשבועיים הסתיים פרק הזמן שבו ניתן להגיש מועמדות לתפקיד. גם מפקד חיל האוויר לשעבר אמיר אשל הוזכר כמועמד לתפקיד, אך הוא מסר ל"כלכליסט" כי הוא לא הגיש מועמדות. את המנכ"ל הבא תבחר ועדה שבראשה עומד יו"ר החברה הראל לוקר.

 

 

 

מימין ד"ר אודי נצר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו מימין ד"ר אודי נצר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: חיים צח לעמ

 

 

המנכ"ל שייבחר יתמודד עם שורה של אתגרים, כמו תוכנית התייעלות שכוללת איחוד של ארבע חטיבות וקיצוצים בכוח האדם. זאת לאחר שבמהלך 2017 פרשו למעלה מ־700 עובדים. בנוסף, רשות החברות מתכננת להנפיק לציבור עד 49% ממניות החברה.

 

את ההמלכים האלו המנכ"ל יצטרך להוביל תוך התמודדות עם ועד עובדים חזק שבראשו עומד יאיר כץ, בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ.

 

נצר (64) שימש כמנהל הקריה למחקר גרעיני (קמ"ג) בדימונה במשך חמש שנים, מ־2013 ועד פרישתו בחודש פברואר האחרון. לנצר יש תואר ראשון ושני בהנדסת מכונות מהטכניון בחיפה ודוקטורט מאוניברסיטת סטנפורד בארה"ב. כמו כן, הוא בוגר קורס לניהול בכיר באוניברסיטת הרווארד האמריקאית.

 

לפני שעבד בקמ"ג שימש נצר כסמנכ"ל בכיר לפיתוח בוועדה לאנרגיה אטומית. לפני כן, ובמשך 25 שנה, עבד ברפאל והגיע עד לתפקיד סמנכ"ל וראש חטיבה. נצר הוא תושב תמרת בגליל התחתון. הוא נשוי ואב ל־3.

 

בחודש דצמבר 2017 הודיע יוסי וייס על פרישתו מתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית לאחר שש שנים בתפקיד. וייס ביצע שורה ארוכה של תפקידי ניהול בחברה במשך למעלה מ־20 שנה. תקופת כהונתו של וייס כמנכ"ל הייתה רוויית טלטלות. בין היתר היא כללה סכסוך עבודה וחקירה פלילית בחשד לשחיתות שבמסגרתה הורחקו בכירים ממפעלי החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x