$
רכב

לפוטין יש אוטו חדש: לימוזינה תוצרת רוסיה בשווי 197 מיליון דולר

"לימוזינה סנאט" פותחה ברוסיה במיוחד עבור הנשיא, בסיוע מהנדסים מפורשה. התקשורת במדינה מדווחת על שביעות רצונו של המנהיג

תומר הדר 15:4607.05.18

לטראמפ יש קדילאק, לנתניהו יש אאודי, למקרון יש DS - ולפוטין יש מפלצת. לפני שעה קלה נחשפה הלימוזינה הממלכתית של ולדימיר פוטין - נשיא רוסיה שנבחר לאחרונה לכהונה נוספת - בנסיעה ראשונה במהלך חזרות לטקס.

 

 

 

בניגוד ללימוזינות מרצדס בנץ שבהן השתמש פוטין בעבר, הלימוזינה החדשה היא מאה אחוז רוסית: מדובר ברכב שפותח במיוחד עבור פוטין שנקרא בפשטות "לימוזינת סנאט", בסיוע מהנדסים מפורשה, בעלות משוערת של כ-197 מיליון דולר.

 

 

לימוזינה סנאט. פותחה במיוחד עבור פוטין לימוזינה סנאט. פותחה במיוחד עבור פוטין צילום: רוטירס

 

הלימוזינה עצמה אינה מהווה פיתוח של רכב אחר (מה שהיה אגב מוזיל את העלויות באופן ניכר), אלא ממש רכב שנבנה מן המסד ועד הטפחות לשימושו של פוטין. אמצעי תקשורת ברוסיה, כגון ריה נובסטי, הקפידו לציין את שביעות רצונו של פוטין מן הרכב החדש - ואת אנשי הסגל של פוטין שהקפידו לציין שמדובר ברכב יותר מרשים מרכבו של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ. לפי דיווחים בתקשורת הרוסית, אורכה של הלימוזינה מעל שישה מטרים והיא מהווה חלק ממשפחת דגמים של מותג שיקרא "אורוס" שיתחרה במרצדס, ב.מ.וו ואאודי.

 

 

 

בכך הופך פוטין למנהיג הראשון מאז שנות ה-90 שנוסע במכונית מתוצרת רוסיה, במקום במכונית מתוצרת מערבית. עד שנות ה-90 נסעו מנהיגי ברית המועצות במכוניות מתוצרת זיל ואילו פקידים בדרג נמוך יותר נסעו במכוניות מתוצרת צ'איקה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x