$
בארץ

שר הכלכלה תוקף את ברוש: "בבכיינות לא בונים מנהיגות ולא פותחים מפעלים"

השר אלי כהן מגיב לדבריו של יו"ר התאחדות התעשיינים השבוע בוועידת "כלכליסט" שרמז כי 90 המפעלים החדשים עליהם הכריז כהן בוועידה אינם קיימים: "צא מהמגדל בתל אביב ותכיר מקרוב את המפעלים"

אדריאן פילוט 16:1402.05.18

"בבכיינות לא בונים מנהיגות ולא פותחים מפעלים. אני מזמין אותך לצאת מהמגדל ברחוב המרד בתל אביב לאזורי התעשייה ברחבי הארץ ולהכיר מקרוב את המפעלים שנפתחו בשנה האחרונה". במילים חריפות אלו תקף היום (ד') שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, את שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו''ר הארגוניים הכלכלים.

הדברים החריפים מגיעים על רקע המתקפה של ברוש על כהן בוועידת התעשייה של "כלכליסט" בשיתוף בנק לאומי ובזן שהתקיימה השבוע ובה אמר: "אלי כהן דיבר היום על 90 מפעלים חדשים שהוקמו, אני לא יודע על איזה מפעלים הוא מדבר".

 

כהן ביקש למסור כי בשנת 2017 נפתחו והרחיבו פעילות 91 מפעלים, באזור פיתוח א' במסגרת חוק עידוד השקעות הון; אושרה הקצאת קרקע לעשרות מפעלים נוספים שיוקמו בשנים הקרובים – יצואנים ושאינם יצואנים; ועשרות מפעלים נוספים הוקמו ופועלים במכרז הארץ ללא סיוע ממשלתי.

 

בין המפעלים אליהם התייחס כהן: סולאראדג' טכנולוגיות בע"מ, אן.אס.סי ננו סונו קואופריישן בע"מ, ביונדווקס ביופרמצבטיקה בע"מ, הולי אינטרנשיונל בע"מ, יוטילייט בע"מ, יקב דלתא, מנה למינטס בע"מ, פי 5 איי בע"מ, קסקו ק.נ. בע"מ, שיננו בע"מ, גרין או.סי ישראל בע"מ, אלון הארץ אחזקות, נגב תעשיות, אגאת מינרלים, ברנד תעשיות בע"ת, תעשיות מתכת – אז"ת גורן, אייצ.טי.פי אינטרנשיונל – יקנעם, פי.סי.בי – מגדל העמק, קטיף חרושת מתכת – נעם, רותם בטיחות – עמק שרה, היי-סיין – צח"ר, אלפא אומגא – ציפורית, ניסטק נכסים – קצרין, קורטקס תעשיות שתלים דנטלים – שלומי ועוד. מפעלים אלו ממוקמים בין השאר בדלתון, תפן, ברקן, (בהם לא נמצא שטח פנוי נוסף לתעשייה), ציפורית, דימונה, הגליל התחתון ואופקים.

 

 

שרגא ברוש בוועידת התעשייה של "כלכליסט" השבוע. תקף את כהן וזה לא נותר חייב שרגא ברוש בוועידת התעשייה של "כלכליסט" השבוע. תקף את כהן וזה לא נותר חייב צילום: צביקה טישלר

 

"אני מזמין אותך, נשיא התאחדות התעשיינים, לחזות או לקחת חלק, בעשייה של התעשייה הישראלית, להצטרף אלינו, הצוותים המקצועיים של משרד הכלכלה, המבקרים, יחד איתי, מדי שבוע, מדי יום ג', באופן קבוע, בתעשייה הישראליות, בכל רחבי הארץ. רואים, שומעים, מסייעים, ובעיקר מעריכים, מתמרצים ונותנים הרבה רוח גבית וסיוע, בכדי להמשיך את פעילותו החשובה של הכח הכלכלי המוביל במשק", מסר כהן.

 

 

שר התעשייה אלי כהן בוועידת התעשייה של "כלכליסט" השבוע שר התעשייה אלי כהן בוועידת התעשייה של "כלכליסט" השבוע צילום: צביקה טישלר

 

היחסים בין שר התעשייה לבין יו''ר התאחדו התעשיינים הדרדרו החל מתחילת 2018. בכנס שארגן משרד הכלכלה בסוף ינואר האחרון, האשים ברוש, שהיה אחד מהנואמים בכנס אחרי כהן, כי מצב התעשייה "אינו טוב" ותקף בין השאר את מדיניות הממשלה. בצעד חריג דרש כהן לחזור לפודיום ותקף את ברוש ואף האשים בלחולל אווירה שפוגעת במשק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x