שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הערכה: מבקר המדינה צפוי לפרסם דו"ח חמור נגד הנהלת תע"א והשר חיים כץ

ככל הנראה, הדו"ח מטפל בין היתר בהכנסות של הוועד מהשכרת מבנים שמשמשים את חנויות שא"ל במטה תע"א בנתב"ג. כץ שימש עד 2016 מזכיר ארגון העובדים

אמיתי גזית 10:4301.05.18
דו"ח ביקורת חמור של מבקר המדינה יוסף שפירא מכוון ככל הנראה את חיציו להנהלת התעשייה האווירית, המנכ"ל יוסי וייס, שר הרווחה חיים כץ ששימש עד 2016 מזכיר ארגון העובדים של תע"א, ומחליפו אהוד נוף.

 

 

 

אתמול שלח מבקר המדינה לתגובות מבוקריו טיוטה של הדו"ח על ההתנהלות הכספית של ועד עובדי תע"א בשנים 2016-2013. טיוטה נשלחת למבוקרים לאחר שהיא שלמה, כדי לאפשר להם להגיב לפני פרסומה.

 

ככל הנראה, הדו"ח מטפל בין היתר בהכנסות של הוועד מהשכרת מבנים שמשמשים את חנויות שא"ל במטה תע"א בנתב"ג. ככל הידוע ל"כלכליסט" הנהלת התע"א אפשרה לוועד להשתמש במבנים ללא תמורה כספית. שא"ל, אגודה עותומאנית בבעלות הוועד, הקימה בהם חנויות הפתוחות לקהל הרחב וחלק ניכר מהכנסותיה הוזרמו חזרה לוועד כדמי שכירות.

מימין: יאיר כץ,  יו"ר סקטור המהנדסים בתע"א, ואביו שר הרווחה חיים כץ מימין: יאיר כץ, יו"ר סקטור המהנדסים בתע"א, ואביו שר הרווחה חיים כץ צילומים: עמית שעל, בשמת איבי

 

ב-2015 הצטברו בקופת הוועד 100 מיליון שקל, מתוך תשלומי שא"ל ובנוסף 15 מילון שקל תשלום שנתי שמקבל הוועד מההנהלה, וסכום דומה מדמי החברה שמשלמים עובדי תע"א.

 

הביקורת על הנהלת החברה נוגעת לטענה כי במשך כ-20 שנה אפשרה לוועד לפעול כך ללא התערבות.

 

מחר אמורות להתקיים בחירות למזכיר ארגון העובדים, ובשעה זו מתקיים דיון ברשות השיפוט של ההסתדרות בעקבות עתירה של המועמד מוטי פרץ, בטענה כי מועד הבחירות נקבע באופן חפוז כדי להכשיר במהירות את מינויו של יאיר כץ, בנו של חיים כץ, למזכיר חדש.

 

תגובת הנהלת החברה: "אנו מנועים מלהתייחס בתקשורת לטיוטות דוחות. לאחר שתלמד את הטיוטה, תעביר החברה את התייחסותה למבקר המדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x